Pasaulyje

2020.01.21 12:43

Paslaptingu virusu Kinijoje užsikrėtė jau 300 žmonių, aukų skaičius pasiekė 6

BNS2020.01.21 12:43

Kinijoje SARS giminingo viruso aukų antradienį padaugėjo iki šešių, o užsikrėtusiųjų skaičius šoktelėjo iki 291, pranešė pareigūnai.

Nuo keturių gyvybių anksčiau pareikalavusios ligos, perduodamos žmogaus žmogui, mirė dar du asmenys, valstybiniam transliuotojui CCTV patvirtino Uhano meras Zhou Xianwangas.

Pasak jo, šiame centriniame Kinijos mieste, laikomame protrūkio epicentru, iš viso užfiksuoti 258 užsikrėtimo atvejai. 227 pacientų būklę tebestebi medikai.

Nacionalinė sveikatos apsaugos komisija anksčiau informavo, kad šalyje buvo patvirtinta 80 naujų užsikrėtimo atvejų ir kad medikai stebi per 900 pacientų.

Komisija nurodė, kad yra penki ligos atvejai patvirtinti Pekine, 14 – pietinėje Guangdongo provincijoje ir du – Šanchajuje.

Ji pridūrė, kad stebimi daugiau nei 50 galimai užsikrėtusių pacientų 14-oje kitų Kinijos provincijų ir regionų, įskaitant šiaurės rytų Dzilino provinciją bei rytinį Džedziango ir pietinį Hainano regionus.

Azijos šalys ėmėsi papildomų priemonių siekdamos užkirsti kelią naujojo viruso plitimui, augant nerimui dėl potencialaus masinio ligos protrūkio artėjančių švenčių ir kelionių metu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.