Pasaulyje

2020.01.21 11:50

Skandalas Brazilijoje – ministras prabilo nacių propagandisto Goebbelso žodžiais

LRT.lt2020.01.21 11:50

Brazilijos kultūros sekretorius Roberto Alvimas buvo atleistas po to, kai savo kalboje kopijavo nacių propagandos ministrą Josephą Goebbelsą ir leido Richardo Wagnerio muziką, šis kompozitorius buvo mėgstamiausias Adolfo Hitlerio muzikos kūrėjas, rašo „Deutsche Welle“.

Politikas vaizdo įraše įamžintą kalbą patalpino „Twitter“ socialiniame tinkle ir ji ėmė itin greitai populiarėti, nes buvo pastebėti panašumai su J. Goebbelso pasisakymais, kartais kalba kopijuojama žodis žodin. R. Alvimas pažadėjo įsteigti naujus nacionalinius prizus, skirtus atgaivinti menus ir muziką, o jam kalbant fone groja A. Hitlerio mėgstamiausio kompozitoriaus R. Wagnerio kūriniai.

„Brazilijos ateinančio dešimtmečio menas bus heroiškas ir jis bus nacionalinis (...) ir būtinas, nes bus įsišaknijęs į mūsų žmonių neatidėliotinas aspiracijas, kitaip jis bus niekinis“, – sakė R. Alvimas.

Nacių propagandos vadovas J. Goebbelsas kalboje teatrų vadovams žadėjo, kad „Vokietijos ateinančio dešimtmečio menas bus heroiškas, bus pašėlusiai romantiškas, bus objektyvus ir atsikratęs sentimentalumo, bus nacionalinis ir turės daug patoso, o kartu ir neatidėliotinas bei įpareigojantis, kitaip jis bus niekinis.“

Po kilusio skandalo tviterio įrašas buvo ištrintas, rašo „Deutsche Welle“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt