Pasaulyje

2015.09.10 14:29

Slovakijos premjeras: nesilankstysime prieš Vokietiją ir Prancūziją dėl migrantų kvotų

ELTA2015.09.10 14:29

Slovakijos premjeras Robertas Fico pareiškė, kad jo šalis nepasiduos Vokietijos ir Prancūzijos spaudimui dėl privalomųjų migrantų priėmimo kvotų, Europos Sąjungai pristačius planą, kuriuo siūloma po Bendrijos šalis paskirstyti 160 tūkst. pabėgėlių, praneša AFP.  

Slovakija ir kitos rytinės ES narės, kurios vis dar yra homogeniškos rasinių, religinių ir etninių klausimų atžvilgiu, sulaukė kritikos iš Vakarų šalių, tokių kaip Prancūzija ir Vokietija dėl nenoro priimti žmonių, bėgančių nuo konfliktų Artimuosiuose Rytuose, Azijoje ir Afrikoje.

„Kai Vokietija ar Prancūzija kažką sako, neturėtume nusilenkti ir daryti tą patį. Mes taip pat turime savo nuomonę“, – reporteriams sakė R. Fico.

Premjeras kalbėjo po to, kai Europos Komisijos pirmininkas Jean-Claude Junckeris pristatė planą, numatantį privalomąsias kvotas, pagal kurias ES narės pasidalytų prieglobsčio prašytojus.

Pagal planą Slovakija turėtų priimti 1 502 pabėgėlius iš 120 tūkst., šiuo metu besiglaudžiančių Graikijoje, Vengrijoje ir Italijoje. Vokietija priimtų 31 443 pabėgėlius, o Prancūzija – 24 031. Šioms dviem šalims tenka didžiausias skaičius.

„Nepritariame privalomosioms kvotoms. Nenoriu vieną dieną nubusti ir išvysti šalyje 50 tūkst. žmonių, apie kuriuos mes nieko nežinome“, – teigė ministras pirmininkas.

„Nenoriu būti atsakingas už išpuolį, kuris gali būti įvykdytas vien dėl to, kad mes kažko neįvertinome. Kalbu apie saugumo grėsmes, susijusias su migracija. Slovakijos vyriausybė yra pasiruošusi prisidėti prie išorinių ES sienų apsaugos – finansavimu, karinėmis pajėgomis ar kokia kita pagalba“, pridūrė R. Fico.

Liepą Slovakija sutiko laikinai priimti 500 migrantų, paprašiusių prieglobsčio Austrijoje. Praėjusį mėnesį Užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad Slovakija suteiktų prieglobstį 200 Sirijos krikščionių.                  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.