Pasaulyje

2020.01.20 19:08

Startavo Davoso forumas: visų akys kryps į Donaldą Trumpą

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.01.20 19:08

Davoso forumas Šveicarijoje prasidės antradienį, bet jau pirmadienį minimas jo jubiliejinis 50-asis susitikimas, dalyvaujant ir Europos Komisijos pirmininkei.

Profesorius Klausas Schwabas oficialiai atidarė Pasaulio ekonomikos forumą ir sakydamas sveikinimą, palietė ir kai kurias susitikimo temas. Naujoji Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen kartu su profesoriumi pasirodė ant scenos.

Pasaulio ekonomikos forumas, minėdamas 50-metį, paskelbė naują Davoso manifestą.

Politologas Linas Kojala LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ pasakoja, kad tai forumas, kuris suburia ir pasaulio politinius lyderius, ir verslo elitą, ir ekspertus tam, kad būtų aptarta globali ekonominė situacija, ir, ko gero, brėžiamos artimiausios ateities gairės.

Politologinėje padangėje – Davose prasidedantis Pasaulio Ekonomikos Forumas ir Trakuose įvykęs kasmetinis „Sniego susitikimas“

„Šiame renginyje bus ne tik pasikalbama, bet ir konstatuojama, kad pasaulio ekonomika yra ant tam tikrų pasaulio permainų slenksčio. Norima, kad verslai ir valstybės prisiimtų atsakomybės už verslo daromą įtaką klimatui ir kitiems procesams, o taip pat atlieptų visuomenėje kylantį nerimą“, – aiškina politologas.

Davoso forume, anot politologo, akys kryps į JAV prezidentą Donaldą Trumpą: „Jis sakys kalbą, ji, be abejo, bus labai svarbi. Todėl, kad joje, matyt, matysime artimiausios ateities santykius su Kinija. Neseniai JAV ir Kinija susitarė dėl prekybinio susitarimo, kuris turėtų galioti bent kurį laiką (...), bet, panašu, kad tai ne tas susitarimas, kuris ilgalaikėje perspektyvoje leis nurimti (...).“

Antradienį prasidėsiančiame Pasaulio ekonomikos forume Davose dalyvaus ir prezidentas Gitanas Nausėda. L. Kojalos teigimu, prezidento dalyvavimas yra svarbus, ypač dėl to, kad jo idėjos panašios ir kitose šalyse.

Pasaulio ekonomikos forume Davose prezidentas sieks atkreipti Europos šalių lyderių dėmesį į ekonomikos plėtrą klimato kaitos įsipareigojimų kontekste, taip pat su forumo įkūrėju aptars bendradarbiavimo galimybes steigiant ketvirtosios pramonės revoliucijos tyrimų centrą Lietuvoje.

Pasaulio ekonomikos forumas Davose vyks sausio 21–24 dienomis.