Pasaulyje

2020.01.20 16:07

Ukrainos trišakį britų policija priskyrė radikalų simboliams, Kijevas reikalauja simbolį iš sąrašo pašalinti

LRT.lt 2020.01.20 16:07

Ukrainos ambasada Didžiojoje Britanijoje viešai paragino policijos pareigūnus pašalinti nacionalinį Ukrainos simbolį – trišakį, kuris vaizduojamas ir herbe, iš kovos su terorizmu gairių, pernai išplatintų policijos pareigūnams, mokytojams ir medicinos personalui, skelbia „Radio Free Europe / Radio Liberty“ (RFE/RL).

„Įtraukti trišakį, kuris yra nacionalinis simbolis ir yra vaizduojamas Ukrainos herbe, į kovos su terorizmu gaires, skirtas mokytojams ir medicinos personalui, yra visiškai nepriimtina.

Jokie pasiaiškinimai nėra priimtini. Mes reikalaujame, kad trišakis būtų pašalintas iš gairių ir dėl situacijos oficialiai atsiprašyta“, – tviteryje sausio 19-ąją paskelbė Ukrainos ambasada Didžiojoje Britanijoje.

Toks pareiškimas siejamas su 24 puslapių gairėmis, kurias Britanijos valdžios institucijos sudarė praėjusiais metais, rengdamos kovos su ekstremizmu instrukcijas.

Pirmasis apie gairių turinį pranešė Didžiosios Britanijos dienraštis „The Guardian“. Šiame dokumente, anot laikraščio, viename skyriuje vaizduojama nacių svastika, o nesmurtinės grupės, tokios kaip „Greenpeace“, kitame.

Metropoliteno policijos komisariato pavaduotojas Deanas Haydonas BBC sakė, kad vaizdinė pagalba buvo sukurta siekiant padėti policijai „identifikuoti ir atpažinti ženklus bei simbolius“ bei žinoti, kuo jie skiriasi.

Jis pridūrė, kad daug sąraše esančių grupių ir organizacijų „nėra kovos su terorizmu objektas“, skelbia „Radio Free Europe / Radio Liberty“ (RFE/RL).