Pasaulyje

2020.01.20 10:19

Indonezijoje sugriuvus tiltui žuvo devyni žmonės, dar vienas dingo

BNS 2020.01.20 10:19

Indonezijos Sumatros saloje devyni žmonės nuskendo ir dar vienas dingo savaitgalį sugriuvus tiltui, pirmadienį pranešė šalies nelaimių valdymo agentūra.

Nelaimė įvyko sekmadienio popietę Kauro mieste.

Apie 30 žmonių, daugiausia mokinių, buvo ant tilto, kai staiga sugriuvo neseniai pastatyta perėja. Dalis paauglių nukrito į vandenį, o likę laikėsi įsikibę už turėklų.

Vandens lygis upėje po tiltu buvo aukštesnis nei įprasta, per regioną skalavusias smarkias liūtis susiformavus stiprioms srovėms.

„Kai kam pavyko išsigelbėti, bet dešimt žmonių neatsilaikė prieš smarkią srovę ir paniro, juos nunešė srovė“, – pirmadienį naujienų agentūrai AFP sakė nelaimės valdymo agentūros vadovas Ujangas Syafiri.

Jis pridūrė, jog tiltas tikriausiai neatlaikė svorio.

Paieškos ir gelbėjimo komanda naršo vietovę 20 km spinduliu, ieškodama dingusio paauglio, sakė U. Syafiri. Dar vienas į upę įkritęs asmuo buvo išgelbėtas, bet smarkiai susižalojo ir buvo nuvežtas į ligoninę.

Kai kuriuos šio Pietryčių Azijos salyno regionus skalauja smarkios liūtys, lietingajam sezonui pasiekus įkarštį. Džakartoje ir jos apylinkėse šį mėnesį žuvo 67 žmonės, rekordinėms liūtims sukėlus potvynius ir nuošliaužas sostinės regione.

Dėl aplaidaus statybos standartų laikymosi Indonezijoje kilo didelis susirūpinimas dėl pastatų ir statybos darbų saugos.