Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.10 10:04

Japonijoje kilo dideli potvyniai

BNS 2015.09.10 10:04

Japonijos kariniai sraigtasparniai ketvirtadienį kėlė gyventojus iš jų namų viršutinių aukštų, kai smarkiai ištvinusi upė užliejo didelę dalį miesto, esančio į šiaurę nuo Tokijo.

Japonijoje antrą dieną iš eilės tęsiantis smarkioms liūtims Kinugavos upė pralaužė nuo potvynių saugančius pylimus, o į cunamį panašus vandens srautas nusirito į Džioso miestą, esantį už maždaug 50 km į šiaurės rytus nuo Japonijos sostinės.

Nacionalinis transliuotojas NHK rodė iš oro nufilmuotus vaizdus, kuriuose matoma, kaip gelbėtojai, nuleisti iš sraigtasparnių, įsiropštė į trečio aukšto balkonus, kad pasiektų įstrigusius gyventojus.

Per vieną dramatišką operaciją gelbėtojas buvo matomas per 20 min. keturis kartus nusileidžiantis iš karinio sraigtasparnio ir vieną po kito įkeliantis į orlaivį keturis žmones, paimtus iš namo, aplink kurį šniokštė smarkus vandens srautas.

Tame regione viena moteris dingo po to, kai žemės nuošliauža užgriuvo namus, stovėjusius prie stataus miškingo šlaito.

Greitųjų traukinių reisai buvo iš dalies sustabdyti.

Kitame name įstrigę gyventojai mojavo audeklo skiautėmis iš savo verandos, kai aplink šėlstantis potvynio srautas nešė automobilius ir griovė pastatus.

Tokijas taip pat buvo permerktas liūčių, bet labiausiai nukentėjo toliau į šiaurę esančios teritorijos Ibarakio ir Točigio prefektūrose.

Šios liūtys lydėjo atogrąžų audrą „Etau“, kuri sukėlė didelių potvynių ir žemės nuošliaužų trečiadienį, slinkdama per Japonijos vidurio regioną.

Gaisrų ir stichinių nelaimių valdymo agentūra nurodė, kad 15 žmonių buvo sužeisti per „Etau“ siautėjimą, o iš jų dvi moterys smarkiai nukentėjo, kai buvo parblokštos stiprių vėjų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi