Pasaulyje

2020.01.20 07:42

Paragvajuje iš kalėjimo pabėgo 76 „itin pavojingi“ kaliniai

BNS2020.01.20 07:42

Apie 80 kalinių, kurių dauguma – stambios brazilų narkotikų ir ginklų kontrabandos gaujos nariai, apibūdinami kaip „itin pavojingi“, sekmadienį pabėgo iš netoli sienos su Brazilija esančio Paragvajaus kalėjimo, pranešė policija.

Šie kaliniai – 40 brazilų ir 36 paragvajiečiai – iš Pedro Chuan Kabaljero mieste esančio kalėjimo paspruko per savo išsikastą tunelį, nurodė policijos atstovė Elena Andrada.

„Mūsų geriausi žmonės išvyko į pasienį pamėginti sugauti tuos kalinius“, – teigė ji.

Teisingumo ministrė Cecilia Perez griežtai pasmerkė šį incidentą ir sakė žurnalistams, kad kaliniams veikiausiai prireikė „kelių savaičių“ iškasti tunelį.

„Akivaizdu, kad darbuotojai nieko nežinojo ir nieko nedarė“, – pridūrė ji.

Kalėjimo prižiūrėtojas buvo atleistas, o dešimtys sargybinių sulaikyti.

Dauguma pabėgusių kalinių priklauso vienai įtakingiausių Brazilijos nusikalstamų grupuočių „Primeiro Comando da Capital“ („Pirmoji sostinės komanda“, PCC ).

E. Andrada informavo, kad penkių per pabėgimą panaudotų furgonų degantys likučiai buvo aptikti Ponta Porane – Brazilijos mieste, kurį nuo Pedro Chuan Kabaljero skiria vos viena gatvė.

Pedro Chuan Kabaljeras įsikūręs apie 500 km į šiaurės rytus nuo Paragvajaus sostinės Asunsjono.

C. Perez išreiškė „gilų įtarimą, kad į šią korupcijos schemą įsipainioję pareigūnai“, ir pridūrė, jog bėgliai laikomi „itin pavojingais“.

E. Andrada nurodė, kad kaliniai išsikasė tunelį, „panašų į matytus filmuose, su vidiniu apšvietimu“.

Policijos atstovė sakė, kad jis prasidėjo viename kalėjimo tualete, o tunelį ir artimiausią sargybinių postą skyrė vos 25 metrai.

Tyrėjai taip pat rado šimtus smėlio maišų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt