Pasaulyje

2020.01.20 06:44

Kinija skelbia apie trečią paslaptingo viruso auką ir 140 naujų užsikrėtimo atvejų

Kinijos prezidentas sako, kad virusas turi būti „ryžtingai sulaikytas“; atnaujinta 14.00
BNS 2020.01.20 06:44

Kinija pirmadienį pranešė apie trečią paslaptingo viruso auką ir informavo apie beveik 140 naujų užsikrėtimų.

Kinija skelbia apie trečią paslaptingo virusu auką ir 140 naujų užsikrėtimo atvejų

Kinija pirmadienį pranešė apie trečią paslaptingo viruso, giminingo potencialiai mirtinam SARS virusui, auką ir informavo, kad buvo užfiksuota beveik 140 naujų užsikrėtimo šia liga atvejų.

Virusas plinta į kitas šalies dalis, įskaitant Pekiną, o tai kelia nerimą Kinijai rengiantis intensyviausiam metų kelionių sezonui, kai milijonai žmonių autobusais, traukiniais ir lėktuvais vyks pas šeimas švęsti Naujųjų metų pagal Mėnulio kalendorių.

Centrinėje Kinijos dalyje esančiame Uhano mieste, kuris laikomas šio naujo koronaviruso sukeliamos pneumonijos protrūkio epicentru, per savaitgalį užfiksuota 136 nauji užsikrėtimo atvejai, taigi, bendras žmonių, kuriems Kinijoje buvo diagnozuota ši liga, skaičius išaugo iki 201. Sveikatos apsaugos pareigūnai pranešė apie du atvejus sostinėje ir vieną – pietinėje Guangdongo provincijoje.

Pietų Korėjoje patvirtintas pirmasis užsikrėtimo SARS giminingu virusu atvejis

Pietų Korėja pirmadienį patvirtino pirmąjį užsikrėtimo Kinijoje plintančiu SARS giminingu virusu atvejį, augant susirūpinimui dėl didesnio masto ligos protrūkio.

Medikai patvirtino, kad iš protrūkio epicentru laikomo Uhano atskridusi 35 metų Kinijos pilietė yra užsikrėtusi naująja koronaviruso paderme, pranešė Korėjos ligų kontrolės ir prevencijos centrai (KCDC).

Šeštadienį minėta kinė dėl peršalimo simptomų lankėsi ligoninėje Uhane, kur jai buvo išrašyta vaistų. Paskui moteriškė atskrido į Inčono oro uostą, kur jai buvo skirtas karantinas.

Užsikrėtimo faktas buvo patvirtintas pirmadienį. Pacientė stabilios būklės, ji gydoma vienos medicinos įstaigos izoliuotoje patalpoje.

„Ji atvyko į Seulą švęsti Naujųjų metų pagal Mėnulio kalendorių“, – sakė KCDC direktorė Jung Eun-kyeong, pridurdama, kad korėjiečių tarnybos tiria, kaip ji judėjo lėktuve, taip pat nustato potencialiai su ja kontaktavusius žmones, tokius kaip skrydžio palydovai.

„Kadangi [jos liga] buvo aptikta karantino etape, vietos gyventojai nebuvo paveikti“, – pridūrė ji.

Protrūkis išprovokavo nerimą, nes naujasis virusas priklauso tai pačiai šeimai kaip ir patogenas, sukeliantis SARS (ūmų kvėpavimo takų sindromą). 2002–2003 metais nuo šios infekcijos mirė 349 žmonės žemyninėje Kinijoje ir dar 299 Honkonge.

Iki šiol nebuvo patvirtinta jokių užsikrėtimo nuo kito žmogaus atvejų, tačiau valdžios institucijos anksčiau perspėjo, jog tokia rizika „negali būti atmesta“.

Sveikatos apsaugos įstaigos Pekino Dasingo rajone informavo, kad du Uhane apsilankę žmonės gydomi nuo viruso sukelto plaučių uždegimo ir yra stabilios būklės.

Pietinėje Guangdongo provincijoje 66 metų vyrui iš Šendženo nuo sausio 11 dienos taikomas karantinas, pranešė regiono sveikatos apsaugos komisija. Pasak jos, šis giminaičius Uhane lankęs vyras karščiuoja ir turi kitų viruso simptomų, bet jo būklė stabili.

Šenzeno pareigūnai savo ruožtu sakė, kad dar aštuoni žmonės stebimi medikų.

„Ekspertai mano, kad esant dabartinėms sąlygoms epidemijos vis dar galima išvengti ar ją suvaldyti“, – teigė Guangdongo sveikatos apsaugos komisija.

Džedziango provincijoje dar penki žmonės buvo izoliuoti; jiems buvo atlikti tyrimai. Judrioje Pekino centrinėje geležinkelio stotyje kai kurie keliautojai atsargumo dėlei dėvėjo kaukes, tačiau pernelyg nesijaudino dėl viruso.

„Žiūrėdamas naujienas iš tikrųjų jaučiuosi šiek tiek sunerimęs. Tačiau nesiėmiau atsargumo priemonių, be įprastų kaukių dėvėjimo“, – sakė 28 metų vadybininkas Li Yangas, išvykdamas namo į šiaurinį Vidinės Mongolijos regioną švęsti Naujųjų metų.

Į šiaurės rytų Liaoningo provinciją vykusi 26 metų moteris pavarde Guo sakė, kad ji su draugais paprastai vengia perpildytų vietų ir primena vieni kitiems dėvėti kaukes.

Ligos aptikimo priemonės

Manoma, kad protrūkio epicentru tapo vienas jūros gėrybių turgus Uhane, tačiau sveikatos apsaugos pareigūnai pranešė, kad dalis pacientų jame nesilankė.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmadienį socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė, kad „pirminis šaltinis veikiausiai yra gyvūnai“ ir kad „artimo kontakto atvejais [infekcija] kartais perduodama žmogaus žmogui“.

Anot PSO, nauji ligos atvejai Kinijoje užfiksuoti pradėjus „intensyviau ieškoti [viruso] ir atlikinėti tyrimus kvėpavimo takų ligomis sergančius žmones“.

Mokslininkai iš Londono karališkojo koledžo Visuotinės infekcinių ligų analizės centro MRC penktadienį paskelbtame straipsnyje perspėjo, jog užsikrėtimo atvejų Uhano mieste veikiausiai siekia 1 700 – daug daugiau nei pranešama oficialiai.

Uhano valdžia pranešė, kad viso miesto oro uostuose ir geležinkelio bei autobusų stotyse buvo įrengta infraraudonųjų spindulių termometrų. Karščiuojantys keleiviai registruojami, gauna kaukes ir vežami į medicinos įstaigas.

Valstybinė televizija pirmadienį parodė, kaip Uhano ligoninės izoliuotose palatose dirba medikai, dėvintys visą kūną dengiančius apsauginius kostiumus.

Honkongo tarnybos taip pat ėmėsi papildomų priemonių viruso nešiotojams aptikti pasienio punktuose: pavyzdžiui, griežtai matuojama temperatūra iš Kinijos žemyninės dalies atvykstantiems keleiviams.

Keleiviai taip pat tikrinami kai kuriuose Tailando ir JAV oro uostuose.

Uhane ligoninėse tebegydomi 170 žmonių, iš kurių devyni yra kritinės būklės, pranešė miesto sveikatos apsaugos komisija. Institucija pridūrė, kad iki šiol buvo išrašyti 25 žmonės.

Kinijos valstybinė žiniasklaida pradėjo raminti gyventojus, socialiniuose tinkluose įsiplieskus kalboms, kad koronavirusas gali išplisti į kitus šalies miestus.

Nacionalistinis bulvarinio stiliaus leidinys „Global Times“ paragino veiksmingiau kontroliuoti naujojo viruso plitimą negu per 2003-ųjų SARS protrūkį.

Kinijos prezidentas: virusas turi būti „ryžtingai sulaikytas“

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas pirmadienį sakė, kad naujasis virusas, nuo kurio šalyje mirė trys ir susirgo dar daugiau kaip 200 žmonių, turi būti „ryžtingai sulaikytas“.

Tai pirmas viešas Xi Jinpingo komentaras apie naujo viruso sukeltos pneumonijos protrūkį.

Valstybinis transliuotojas CCTV citavo Xi Jinpingo žodžius, kad „žmonių gyvybės ir jų fizinės sveikatos saugumas turėtų būti svarbiausias prioritetas“.

Naujasis virusas privertė nuogąstauti dėl didelio protrūkio per šios savaitės masines žmonių keliones prieš Naujuosius metus pagal Mėnulio kalendorių.