Pasaulyje

2020.01.19 21:06

Erdoganas ir Pompeo paliko Berlyno konferenciją dėl Libijos jai nepasibaigus

BNS2020.01.19 21:06

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas ir JAV valstybės sekretorius Mike`as Pompeo paliko tarptautinę konferenciją dėl Libijos jai nesibaigus, praneša Vokietijos naujienų agentūra DPA.

„Nėra kalbos, kad prezidentas per anksti išėjo iš konferencijos. Jis tiesiog nepasiliko vakarieniauti (su konferencijos dalyviais)“, – taip šį įvykį pakomentavo Turkijos prezidento kanceliarija.

Kitos informacijos, paaiškinančios Turkijos prezidento ir JAV valstybės sekretoriaus pasitraukimo iš konferencijos priežastis, kol kas nėra.

Konferencijoje dalyvauja Jungtinės Valstijos, Rusija, Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Kinija, Jungtiniai Arabų Emyratai, Turkija, Kongas, Italija, Egiptas, ir Alžyras. Taip pat pakviesi ir Jungtinių Tautų, Europos Sąjungos, Afrikos Sąjungos ir Arabų lygos atstovai.

Pagrindinis šio viršūnių susitikimo tikslas yra įtakos šiame regione siekiančias užsienio valstybes priversti nustoti kištis į karą, ar tai būtų ginklų tiekimas, karių siuntimas ar jo finansavimas.

Sutarta dėl ginklų embargo

Tarptautinės konferencijos už uždarų durų dėl Libijos visi dalyviai sutarė nebeteikti ginklų konflikto šalims, kad atsirastų galimybė įtvirtinti paliaubas, taip pat sustiprinti šio susitarimo laikymosi stebėseną, pranešė Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

„Visi konferencijos dalyviai sutarė susilaikyti nuo tolesnės paramos konflikto šalims“, – sakė ji baigiamojoje spaudos konferencijoje.

A. Merkel pabrėžė, jog turima omenyje „karinė parama, ginklų tiekimas“.

„Visi konferencijos dalyviai pademonstravo konstruktyvumą. Visi sutarė, kad turi būti laikomasi ginklų embargo ir kad jis turėtų būti stebimas atidžiau nei iki šiol“, – sakė A. Merkel.

Nutarta suformuoti komitetą priimtų sprendimų įgyvendinimui stebėti.

„Suformuosime komitetą, kuris užtikrins šiandienos sprendimų įgyvendinimą“, – sakė Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas.

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonijus Guterresas savo ruožtu pranešė, jog Libijos konflikto penkių partijų karinio komiteto posėdis artimiausiomis dienomis bus sušauktas Ženevoje.

„Antrasis Libijos konflikto takoskyros etapas yra karinių reikalų komitetas. Per konferenciją Berlyne gavome penkių Libijos karinių partijų sutikimą tam. Dabar artimiausiomis dienomis galime surengti karinio komiteto posėdį Ženevoje“, – sakė JTO vadovas.

Jis pridūrė, kad susitikimas dėl ekonominių reformų Libijoje gali įvykti per artimiausias 2-3 savaites.

Konferencijoje dalyvavo Jungtinės Valstijos, Rusija, Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Kinija, Jungtiniai Arabų Emyratai, Turkija, Kongas, Italija, Egiptas, ir Alžyras. Taip pat pakviesi ir Jungtinių Tautų, Europos Sąjungos, Afrikos Sąjungos ir Arabų lygos atstovai.

Pagrindinis šio viršūnių susitikimo Vokietijos kanclerės iniciatyva tikslas yra įtakos šiame regione siekiančias užsienio valstybes priversti nustoti kištis į karą, ar tai būtų ginklų tiekimas, karių siuntimas ar jo finansavimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt