Naujienų srautas

Pasaulyje2020.01.18 15:49

NATO įsigijo dronų, kurie galės pasiekti beveik visą pasaulį

Nors dažnai girdime minint NATO pajėgas, pats aljansas pajėgų neturi, jas teikia tik atskiros narės.

Užtat NATO bendras turtas yra žvalgybos orlaiviai, ir jų pristatyta naujų. Greta senstančių žvalgybinių lėktuvų AWACS aljansas įsigijo du dronus. Šiemet atsiras dar trys.

NATO vadovas sako, kad jie leis geriau matyti, kas dedasi prie aljanso sienų. Be to, jie padėtų ne tik karinėms operacijoms ir kovai su terorizmu, o ir gamtos katastrofų atveju. Juos valdys 600 karių.

Iš bazės Sicilijoje dronai galės pasiekti beveik visą pasaulį ir per vieną misiją išžvalgyti maždaug Lenkijos dydžio teritoriją.

Orlaiviai skrenda dukart aukščiau už keleivinius lėktuvus, kameros po abiem sparnais gali fiksuoti dviratį 200-ų kilometrų atstumu. Iki šiol tokius dronus turėjo tik Amerika, dabar – jų duomenis galės gauti bet kuri iš 29-ų aljanso narių.

„Sistema gali skristi daugiau kaip 30 valandų. Tai leidžia aprėpti visą euroatlantinę erdvę ir plačiau. Ji gali pasiekti šiauriausią Arktį ir pietų Sacharą, Artimuosius rytus ir Atlantą. Dėl jos pajėgumo skristi taip ilgai, kaip rikiuotėn stos visi dronai, galėsime visą parą stebėti ir geriau saugoti du didelius regionus vienu metu“, – džiaugėsi NATO generalinis sekretorius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi