Naujienų srautas

Pasaulyje2020.01.18 08:30

Trumpas Irano aukščiausiąjį lyderį įspėja „atsargiai rinktis žodžius“

BNS 2020.01.18 08:30

JAV prezidentas Donaldas Trumpas Irano aukščiausiąjį lyderį ajatolą Ali Khamenei penktadienį įspėjo „labai atsargiai rinktis žodžius“.

„Vadinamasis Irano „aukščiausiasis lyderis“, kuris pastaruoju metu buvo ne toks jau ir aukščiausiasis, prikalbėjo bjaurybių apie Jungtines Valstijas ir Europą“, – parašė JAV valstybės vadovas socialiniame tinkle „Twitter“.

A. Khamenei per penktadienio pamokslą Teherane, kurį jis pasakė pirmą kartą nuo 2012 metų, apkaltino Didžiąją Britaniją, Vokietiją ir Prancūziją nesugebėjimu išsaugoti Irano branduolinį susitarimą.

„Po to, kai Jungtinės Valstijos pasitraukė iš Bendrojo išsamių veiksmų plano (angl. Joint Comprehensive Action Plan, arba JCPOA), šių trijų šalių valdžia tik postringauja. Aš jais netikiu, jie nieko nedaro, jie tarnauja JAV interesams, iš tiesų, jie yra amerikiečių marionetės“, – pareiškė ajatola.

Jis pridūrė, kad „jie laukia, kada JAV parklupdys Iraną, bet Jungtinės Valstijos yra nepajėgios parklupdyti iraniečių liaudies“.

Įtakingo iraniečių generolo Qasemo Soleimani (Kasemo Soleimanio) žūtį per tikslinį JAV drono smūgį Irake A. Khamenei pavadino „Jungtinių Valstijų gėda“, nes jie parodė esantys „bailiai“, pabijoję „atvirai stoti“ prieš Q. Soleimani.

Tuo tarpu D. Trumpas Irano aukščiausiojo lyderio kalbą pavadino klaida.

„Jų ekonomika byra, o jų žmonės kenčia. Jis turėtų labai atsargiai rinktis žodžius!“ – parašė JAV prezidentas tviteryje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi