Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.09 17:15

D. Cameronas patvirtino, kad nepritaria pabėgėlių kvotoms

BNS 2015.09.09 17:15

Didžiosios Britanijos premjeras trečiadienį pagrindė Britanijos sprendimą nedalyvauti pabėgėlių paskirstymo Europoje kvotų sistemoje, Briuseliui pateikus savo planus.

Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude`as Junckeris trečiadienį pristatė naują „drąsų“ planą, pagal kurį Europos Sąjungos šalys jau kitą savaitę turėtų sutikti perkelti 160 tūkst. pabėgėlių iš labiausiai šio antplūdžio prislėgtų Bendrijos narių, stengiantis suvaldyti didžiausią pabėgėlių antplūdį nuo Antrojo pasaulinio karo, kai daugiausiai tų žmonių atvyksta iš karo krečiamos Sirijos.

„Jeigu visas dėmesys skiriamas pabėgėlių paskirstymo Europoje kvotoms, tai neišsprendžia problemos, o tik siunčia žmonėms žinutę, kad sėsti į valtį ir leistis į pražūtingą kelionę yra gera mintis“, – sakė D. Cameronas parlamente.

„Europa turi spręsti savo problemas, dėl tų šalių, kurios yra Šengeno zonoje. Britanija, turinti savas sienas, turi galimybę daryti nepriklausomus sprendimus“, – pabrėžė jis.

Didžioji Britanija nedalyvauja Europos Sąjungos prieglobsčio ir migracijos politikoje; o D. Cameronas dar pareiškė, kad jo šalis nedalyvaus kvotų sistemoje, kad ir kokia ji būtų.

Britų premjeras pirmadienį pažadėjo, kad Britanija per penkerius metus priims 20 tūkstančių Sirijos pabėgėlių iš stovyklų, įrengtų netoli šios karų draskomos šalies sienų.

Tačiau opozicijoje esantys leiboristai pareiškė, kad tokio pažado nepakanka, nes jis netaikomas daugybei migrantų, jau atkeliavusių į Europos pakrantes.

Leiboristų lyderės Harriet Harman spaudžiamas pasakyti, kiek pabėgėlių Britanija priims šiemet, D. Cameronas atsisakė minėti skaičių, bet nurodė, kad „apribojimų nebus“.

„Mes įsipareigojome priimti 20 tūkstančių, tad noriu, kad mes tai tesėtume“, – sakė jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi