Naujienų srautas

Pasaulyje2020.01.17 19:18

Vokietijoje dėl Antrojo pasaulinio karo laikų bombos evakuota daugiau kaip 11 tūkstančių žmonių

ELTA 2020.01.17 19:18

Penktadienį Vokietijos mieste Diuseldorfe dėl Antrojo pasaulinio karo laikų bombos, rastos atliekant statybos darbus, buvo evakuota daugiau kaip 11 tūkstančių žmonių. Tai pranešė miesto valdžios atstovai.

„Penktadienio rytą atliekant statybos darbus buvo rasta Didžiojoje Britanijoje pagaminta 10 centnerių svorio bomba. Ją neutralizuoti planuojama šiandien. Preliminariais duomenimis, incidentas atsiliepė maždaug 30 tūkstančių žmonių. 500 metrų spinduliu nuo radinio vietos 11650 žmonių turėjo palikti savo namus“, - sakoma pranešime.

Gautomis žiniomis, daugiau kaip 19 tūkstančių žmonių kilometro spinduliu rekomenduota neiti iš namų, kol sprogmuo bus neutralizuotas.

Antrojo pasaulinio karo pabaigoje Vokietijos teritorijoje buvo numesta daugiau kaip 2 milijonai įvairių kalibrų bombų - fugasinių, skeveldrinių, padegamųjų. Daugiau kaip 20 procentų jų nesprogo. Kartą per kelis mėnesius, kartais dažniau, bombų aptinka darbininkai, tiesdami kelius arba klodami naujų pastatų pamatus.

Aptikus aviacijos bombas, valdžia evakuoja gyventojus, kad iki minimumo sumažintų pavojų žmonių gyvybei. Iki šiol masiškiausia buvo evakuacija Frankfurte prie Maino 2017 metų rugsėjį. Tada laikinai palikti savo namus turėjo 60 tūkstančių žmonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi