Pasaulyje

2020.01.17 08:20

Nuo SARS giminingo viruso Kinijoje mirė antras žmogus

BNS2020.01.17 08:20

Nuo paslaptingo viruso, giminingo potencialiai mirtinam SARS virusui, Kinijoje mirė antras žmogus, paskelbė vietos pareigūnai.

Dėl naujo viruso, priklausančio tai pačiai šeimai, kaip ūmaus kvėpavimo takų sindromo (SARS) patogenas, jau susirgo mažiausiai 41 žmogus, be to, užfiksuoti šios ligos atvejai dviejose kitose Azijos valstybėse.

69 metų vyras trečiadienį mirė centrinėje Kinijos dalyje esančiame Uhano mieste, kuris laikomas šio naujo koronaviruso sukeliamos pneumonijos protrūkio epicentru.

Protrūkis Uhane sukėlė nerimą, nes naujasis virusas yra giminingas SARS virusui, 2002 ir 2003 metais nusinešusiam 349 gyvybes pagrindinėje Kinijos dalyje ir 299 gyvybes Honkonge.

Kilus protrūkiui Uhane Honkongo pareigūnai sustiprino patikros priemones, įskaitant temperatūros matavimą atvykstantiems keleiviams.

Uhano sveikatos apsaugos komisija pranešė, kad 12 žmonių jau pasveiko ir buvo išrašyti iš ligoninės, o penkių pacientų būklė tebėra sunki.

Trečiadienį miręs vyras susirgo gruodžio 31-ąją, o sausio 4-ąją jo būklė pablogėjo, nurodė komisija.

Apie pirmą protrūkio Uhane auką buvo paskelbta šeštadienį.

Po vieną ligos atvejį buvo užregistruota Tailande ir Japonijoje; šių šalių pareigūnai nurodė, kad abu pacientai prieš susirgdami lankėsi Uhane.

Pasak Uhano pareigūnų, protrūkio centras yra vienas jūros produktų turgus, kuris sausio 1 dieną buvo uždarytas.

Kol kas nepatvirtinta, kad žmonės šiuo virusu gali užsikrėsti nuo kitų žmonių, bet sveikatos apsaugos komisija yra sakiusi, kad tokios galimybės „atmesti negalima“.

Paslaptingos ligos aukų skaičius padidėjo Kinijai rengiantis intensyviausiam metų kelionių sezonui, kai milijonai žmonių autobusais, traukiniais ir lėktuvais vyks pas šeimas švęsti Naujųjų metų pagal Mėnulio kalendorių.

Kinija nepaskelbė jokių kelionių suvaržymų.

Po pranešimų apie antro žmogaus mirtį Kinijoje internete kilo diskusijos dėl Uhano pneumonijos sunkumo ir to, kiek informacijos vyriausybė nuslepia nuo visuomenės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.