Pasaulyje

2015.09.09 11:48

Niujorke per 14 metų sužlugdyta daugiau negu 20 teroristinių sąmokslų

BNS 2015.09.09 11:48

Jau daugiau negu 20 teroristinių sąmokslų buvo sužlugdyti Niujorke po 2001 metų rugsėjo 11-osios teroro atakų, antradienį paskelbė miesto policijos vadovas, perspėdamas, kad kito niokojančio išpuolio grėsmė išlieka „didesnė negu kada nors anksčiau“.

Kalbėdamas per Atstovų Rūmų teritorinio saugumo komiteto posėdį Niujorko policijos vadovas Billas Brattonas perspėjo dėl „daugelio pavojų“ teroristiniame fronte – pradedant „vienišais vilkais“ ir baigiant radikalizuotais veikėjais, palaikančiais radikalią islamo formą, kuri skelbia džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS).

„Nuo 2001 metų rugsėjo 11-osios prieš Niujorką buvo rezgama daugiau negu 20 teroristinių sąmokslų, – nurodė B. Brattonas. – Iki šiol jų (visų) buvo išvengta.“

Tačiau jis pridūrė, kad „daugeliu atžvilgiu dabar susiduriame su didesne atakos tikimybe, kokios nematėme kelerius metus“.

Penktadienį Niujorkas minės rugsėjo 11-osios atakų 14-ąsias metines.

Per tuos išpuolius buvo sulyginti su žeme Pasaulio prekybos centro „bokštai dvyniai“ ir žuvo 2 753 žmonės. Tą pačią dieną islamo ekstremistų tinklo „al Qaeda“ nukreipė dar vieną keleivinį lainerį į Pentagoną Vašingtone, o kitas jų užgrobtas lėktuvas sudužo Pensilvanijoje.