Naujienų srautas

Pasaulyje2020.01.16 15:11

Latvijos premjeras: mums svarbu matyti Baltarusiją nepriklausomą ir stabilią

BNS 2020.01.16 15:11

Latvijai svarbu matyti Baltarusiją nepriklausomą ir stabilią, per ketvirtadienį Minske surengtą susitikimą su Baltarusijos prezidentu Aleksandru Lukašenka pareiškė Latvijos premjeras Krišjanis Karinis.

„Mums svarbu matyti nepriklausomą, stabilią ir klestinčią Baltarusiją“, – sakė premjeras, pabrėždamas, kad Ryga suinteresuota plėtoti gerus santykius su Minsku.

Jis taip pat pakvietė A. Lukašenką balandį apsilankyti Rygoje.

Per derybas buvo aptartos dvišalės prekybos perspektyvos ir pasirengimas ledo ritulio čempionatui, kuris 2021 metais vyks Minske ir Rygoje.

„Be galo džiaugiamės, kad kitais metais turėsime galimybę surengti ledo ritulio čempionatą, – pabrėžė K. Karinis. – Ypač malonu, kad Baltarusijos ir Latvijos komandos yra skirtinguose divizionuose, tad čempionato pabaigoje galbūt susitiksime Minske.“

„Neduok Dieve!“ – pajuokavo A. Lukašenka, teigdamas, kad latviai pastaruoju metu baltarusiams sukėlė daug galvos skausmo ant ledo, todėl Minskas sergėtųsi tokio susitikimo.

Šia proga K. Karinis padovanojo A. Lukašenkai ledo ritulininko džemperį su pirmuoju numeriu ir baltarusių lyderio pavarde. Prezidentas savo ruožtu perdavė Latvijos premjerui statulelę, vaizduojančią vieną iš Baltarusijos simbolių – stumbrą.

Derybų pradžioje K. Karinis kalbėjo rusiškai, ir pajuokavo, kad ją geriau supranta nei kalba, todėl yra priverstas pereiti prie anglų kalbos, kad „nepasakytų kažko ne taip“.

„Ar manote, kad suprantu angliškai geriau nei rusiškai? – juokais atsakė A. Lukašenka. – Norėdamas geriau kalbėti rusiškai, mūsų kalba, dažniau lankykitės pas mus.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi