Pasaulyje

2020.01.16 14:39

Rusijos parlamentas patvirtino Mišustino kandidatūrą į premjero postą

atnaujinta 15.15
BNS, ELTA 2020.01.16 14:39

Rusijos Valstybės Dūma ketvirtadienį patvirtino Federalinės mokesčių tarnybos vadovo Michailo Mišustino kandidatūrą į vyriausybės vadovo postą.

Jam palaikymą išreiškė 383 parlamentarų, susilaikė 41, balsavusių prieš nebuvo, skelbia „Deutsche Welle“.

„Sprendimas priimtas“, – paskelbė Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas. Jis atkreipė dėmesį, kad nė vienas deputatas pirmąkart nebalsavo prieš kandidatą į vyriausybės vadovo postą.

Kreipdamasis į parlamentą prieš balsavimą, M. Mišustinas pareiškė, kad Vyriausybė turi dirbti labiau, kad rusai pajustų tikrą pagerėjimą savo gyvenime.

„Kaip ne kartą pabrėžė prezidentas, žmonės jau dabar turėtų justi realius pokyčius į gerą, kol kas tai vyksta toli gražu ne visur“, – parlamentarams, kurie turi patvirtinti jo kandidatūrą į premjerus, sakė dabartinis Rusijos mokesčių inspekcijos vadovas M. Mišustinas.

53-ejų M. Mišustinas taip pat pažymėjo, kad valdžios institucijos turi atgauti verslo bendruomenės pasitikėjimą.
„Kad užtikrintume tolesnį vystymąsi ir BVP (bendrojo vidaus produkto) augimą, pirmiausia turime skatinti investicijas ir taip atkurtume tikriausiai prarastą pasitikėjimą tarp institucijų ir verslo“, – sakė jis.

Pasak jo, Vyriausybė turi „labai daug darbo“ prieš akis, todėl ji esą būtų atvira konstruktyviai kritikai.

M. Mišustinas taip pat patikino, kad Vyriausybė turi palaikyti ryšį su paprastais žmonėmis. „Mums labai svarbu išgirsti, kas vyksta“, – teigė jis.

„Mes nusprendėme vieningai palaikyti kandidatą, kurį pasiūlė mūsų šalies lyderis į vyriausybės vadovo postą“, – žurnalistams prieš balsavimą dėl Mishustino kandidatūros žurnalistams sakė Jungtinės Rusijos parlamentinės frakcijos vadovas Sergejus Neverovas, skelbia „Radio Free Europe/Radio Liberty“ (RFE/RL).

V. Putinas trečiadienį pasiūlė Valstybės Dūmai – žemiesiems parlamento rūmams – apsvarstyti Rusijos federalinės mokesčių tarnybos vadovo Michailo Mišustino kandidatūrą į ministro pirmininko postą.

Pasiūlymas paskirti premjeru M. Mišustiną, palyginti menkai žinomą technokratą, nuo 2010 metų vadovaujantį mokesčių tarnybai, pasirodė po netikėto ministro pirmininko Dmitrijaus Medvedevo atsistatydinimo, V. Putinui pristačius virtinę konstitucinių reformų Rusijos politinei sistemai pertvarkyti.

Rusijos konstitucija numato, kad Valstybės Dūmai patvirtinus premjero kandidatūrą, prezidentas turi pasirašyti įsaką dėl naujo vyriausybės vadovo paskyrimo.

Po to naujasis vyriausybės vadovas turi per savaitę prezidentui pateikti savo kandidatų į vicepremjerus ir ministrus sąrašą.

V. Putinas: Rusija turi likti prezidentine respublika

Rusija turi likti prezidentine respublika, ketvirtadienį pareiškė prezidentas Vladimiras Putinas. Anot jo, parlamentinio valdymo forma šiandien šaliai būtų rimtas išbandymas su neaiškiais rezultatais.

„Noriu dar kartą prie to sugrįžti ir manau, jog tai nepaprastai svarbu. Esu tikras, kad daugelis iš esančių čia sutiks, kaip, neabejoju, sutiks ir dauguma Rusijos piliečių, kad Rusija turi likti prezidentine respublika ir prezidentas turi išsaugoti plačius įgaliojimus, numatančius galimybę atleisti iš pareigų tuos, kas pažeidžia įstatymus, kas netinkamai vykdo savo tarnybines pareigas, taip pat praradusius pasitikėjimą“, – sakė V. Putinas susitikime su darbo grupės, kuriai pavesta parengti pasiūlymus dėl Konstitucijos pataisų, nariais.

„Mano požiūriu, tai absoliučiai privalomas imperatyvas. Kitu atveju mes turėsime parlamentinę respubliką. Su mūsų sudėtinga valstybės sąranga, skirtingomis konfesijomis ir įvairiatautiškumu, su milžiniška teritorija – mano požiūriu, tai šiandien Rusijai būtų labai rimtas išbandymas ir neaišku, kaip tai baigtųsi“, – sakė prezidentas.