Pasaulyje

2020.01.16 09:57

Kanados ekspertai prisijungė prie lėktuvo numušimo Irane tyrimo

BNS2020.01.16 09:57

Grupė specialistų iš Kanados apsilankė Ukrainos keleivinio lėktuvo, kurį praėjusią savaitę per klaidą numušė Irano kariškiai, katastrofos vietoje ir ketina dalyvauti iššifruojant orlaivio juodąsias dėžes.    

„Kanados ekspertai apsilankė ukrainiečių lėktuvo „Boeing 737“ katastrofos, per kurią žuvo 57 Kanados piliečiai, vietoje Irane ir greitai pradės orlaivio nuolaužų apžiūrą“, – sakė susisiekimo ministras Marcas Garneau.

Anot jo, Iranas išdavė kanadiečių delegacijos nariams įvažiavimo vizas. Delegacijoje yra keli specialistai iš Transporto saugumo tarybos.

„Jie apsilankė katastrofos vietoje... Šiandien du tyrėjai apžiūrės nuolaužas“, – sakė M. Garneau per spaudos konferenciją Otavoje.

Ministras pridūrė, kad kol kas Kanados ekspertai nematė sudužusio orlaivio skrydžio duomenų savirašių.

„Teheranas dar nesuteikė kanadieičiams prieigos prie lėktuvo juodųjų dėžių... Mums buvo pasakyta, kad galėsime dalyvauti ne tik iššifruojant juodųjų dėžių įrašus, bet ir juos analizuojant“, – sakė M. Garneau.

Ukrainos tarptautinių oro linijų (MAU) laineris „Boeing 737-800“, turėjęs skristi į Kijevą, sausio 8-ąją anksti ryte buvo numuštas vos pakilęs iš Teherano tarptautinio oro uosto. Žuvo visi 176 juo skridę žmonės – 167 keleiviai ir devyni įgulos nariai.

Iranas kelias dienas neigė Vakarų tvirtinimus, kad „Boeing 737“ numušė jo raketos, bet sausio 11-ąją Irano Revoliucinės gvardijos oro pajėgų vadas brigados generolas Amirali Hajizadeh pripažino, kad vienas raketų operatorius per klaidą palaikė MAU lainerį „sparnuotąja raketa“ ir paleido ugnį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt