Naujienų srautas

Pasaulyje2020.01.16 09:49

JAV ir Kinija pasirašė dalinę prekybos sutartį

ELTA 2020.01.16 09:49

JAV prezidentas Donaldas Trumpas užbaigė beveik 2 metus trukusį prekybos karą su Kinija ir pasirašė dalinę prekybos sutartį, kuri padės išspręsti kai kuriuos nesutarimus.

„Šiandien mes žengėme istorinį žingsnį, kurio su Kinija niekas iki šiol nėra žengęs“ ir kuris užtikrins „teisingą abipusę prekybą“, sutarties pasirašymo ceremonijoje Baltuosiuose Rūmuose sakė D. Trumpas.

„Kartu mes taisome praeities klaidas“, – tvirtino prezidentas, paskelbęs, kad „netolimoje ateityje“ ketina vykti į Kiniją.
„Didesnių dalykų nebūna. Šių dviejų didžiulių ir galingų tautų santarvės palaikymas pasauliui yra toks svarbus. Šiandien mus stebi visas pasaulis“, – sakė D. Trumpas.

Tiesa, muitai šimtų milijardų dolerių vertės prekėms liks galioti iki tol, kol bus pasirašyta galutinis prekybos susitarimas.

Per ilgą pasirašymo ceremoniją D. Trumpas džiūgavo dėl pirminės sutarties, kurią vadino „visa keičiančiu susitarimu, kuris abiem šalims atneš didžiulę naudą“. JAV prezidento teigimu, Kinija supranta „kad turi būti tam tikras abipusiškumas. Šitaip tęstis tai negali“.

Savo ruožtu savo šaliai atstovaujantis Kinijos vicepremjeras Liu He perskaitė Kinijos prezidento Xi Jinpingo laišką, kuriame sutartis apibūdinama kaip „gera Kinijai, Jungtinėms Valstijoms ir visam pasauliui“.

Ji esą rodo, kad „mūsų šalys gali veikti remdamosi lygybės principu“, laiške teigė Xi Jinpingas, pridurdamas, jog tikisi, kad „Jungtinių Valstijų pusė teisingai elgsis su Kinijos bendrovėmis“.

D. Trumpas tikino, kad sutartimi Kinija įsipareigojo įsigyti JAV prekių už daugiau nei 200 mlrd. dolerių. Sutartis esą taip pat mažina JAV maisto ir žemės ūkio produkcijos eksporto barjerus, joje yra ir „reikšmingų ir įgyvendinamų įsipareigojimų“.
„Mes paliekame muitus galioti, bet aš sutiksiu atšaukti šiuo muitus, jei galėsime pasirašyti antrojo etapo sutartį. Palieku juos, antraip neturėtų jokių derybinių kozirių“, – sakė JAV prezidentas.
Dalinė prekybos sutartis įsigalios kitą mėnesį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi