Pasaulyje

2015.09.09 10:01

JAV turi daugiau įrodymų, kad Rusija tiesiogiai kišasi į Sirijos pilietinį karą

ELTA 2015.09.09 10:01

JAV teigia turinčios daugiau įrodymų, kad Rusija tiesiogiai kišasi į Sirijos pilietinį karą. Praėjusiomis dienomis Sirijoje nusileido mažiausiai trys rusų kariniai lėktuvai, sakė keli JAV vyriausybės atstovai, nenorėję skelbti savo pavardžių, praneša agentūra AFP.

Du milžiniški „Antonow-124 Condor“ tipo orlaiviai bei vienas keleivinis lėktuvas nutūpė oro uoste Latakijos regione Sirijos Viduržemio jūros pakrantėje, detalizavo vienas atstovas. Rusai, be to, prie oro uosto šalies šiaurės vakaruose įrengė surenkamų konstrukcijų pastoges, kuriose gali tilpti šimtai žmonių. Anot duomenų, rusai atsigabeno ir nešiojamąją įrangą oro erdvės kontrolei.

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry šeštadienį paskambino kolegai iš Rusijos Sergejui Lavrovui, kad pareikštų Vašingtono susirūpinimą dėl galimų aktyvesnių rusų veiksmų Sirijos konflikte. S. Lavrovas atsakė, kad vyriausybė Maskvoje niekada neneigė tiekianti ginklus Sirijos vyriausybinėms pajėgoms. Rusija yra viena paskutiniųjų Sirijos prezidento Bashaor al Assado rėmėjų.

Bulgarijos užsienio reikalų ministerija antradienį pareiškė, kad neleido rusų kariniams lėktuvams skristi per savo oro erdvę, nes gauta patikimos informacijos, kad jie gabena ne humanitarinę paramą, kaip deklaruota.