Pasaulyje

2020.01.15 14:08

Avariniu būdu tūpdamas lėktuvas išmetė kuro atsargas virš JAV mokyklų, vaikai gydomi

atnaujinta 14.40
LRT.lt2020.01.15 14:08

Keleivinis lėktuvas trečiadienį buvo priverstas tūpti avariniu būdu Los Andželo tarpautiniame oro uoste ir leisdamasis atsikratė kuro atsargų virš kelių mokyklų. Dėl odos sudirgimo ir kvėpavimo problemų gydoma mažiausiai 60 žmonių, daugelis iš jų vaikai, praneša BBC.

Pagal JAV aviacijos taisykles, avariniu būdu leisdamiesi lėktuvai aviacinį kurą gali išmesti tik tam tikrose vietose ir tik dideliame aukštyje. „Delta“ avialinijų lėktuvas, pakilęs iš Los Andželo oro uosto buvo priverstas apsisukti ir į jį grįžti dėl problemų viename variklyje.

Giedrą dieną – netikėtas „lietus“: keleivinis lėktuvas degalus išleido virš mokyklos žaidimų aikštelės

Avialinijos patvirtino, kad lėktuvas atsikratė kuro, kad sumažintų svorį leidžiantis. Vaikai iš mažiausiai 6 vietos mokyklų yra gydomi, nė vienam iš jų neprireikė hospitalizacijos, o jų traumos apibūdinamos kaip „mažos“, rašo BBC.

Dalis vaikų tuo metu žaidė pradinių mokyklų kieme.

Daug lėktuvų, ypač ilguose skrydžiuose, pakilimo metu sveria daugiau, nei leidžiama tūpimo metu. Tačiau skrydžio metu sudeginamos didelės kuro atsargos, todėl lėktuvai savo tikslą pasiekia tinkamo svorio. Kai lėktuvas yra priverstas leistis avariniu būdu, lėktuvo pilotas gali priimti sprendimą išmesti perteklinį aviacinį kurą. Ne visi orlaiviai turi tokią galimybę, bet turinčiuose lėktuvo kuras išleidžiamas per sparnuose įrengtas sklendes, kurios leidžia kontroliuoti išmetamo kuro kiekį, rašo BBC.