Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.09 19:16

Elizabeth II pagal karaliavimo trukmę oficialiai pralenkė savo proprosenelę karalienę Viktoriją

Trečiadienį Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II pagal karaliavimo trukmę oficialiai pralenkė savo garsiąją proprosenelę karalienę Viktoriją.

Elizabeth II, valdanti daugiau kaip 63 metus ir 7 mėnesius, tapo ilgiausiai Britaniją valdančia monarche. Bet net ir sulaukusi 89-erių, karalienė pasižymi puikia atmintimi ir yra pati populiariausia karališkosios šeimos atstovė.

Per jos deimantinį valdymo jubiliejų 2012 m. jos populiarumas buvo pasiekęs absoliutų rekordą – 90 procentų. Taigi, nepanašu, kad Elizabeth II, kuri per karūnaciją 1952 m. įsipareigojo tarnauti šaliai, nuspręstų artimiausiu metu abdikuoti – tai yra atsisakyti sosto, kaip tai neseniai padarė Ispanijos ar Olandijos valdovai.

„Manau, kad karalienė labai viešai įsipareigojo valstybei dėl to, kad ji tarnaus visai šaliai, taigi, nemanau, kad ji atsistatydintų. Vienas labai protingas dalykas, kaip veikia ši institucija, yra tai, kad tam tikros karalienės funkcijos, dalis jos programos, jai senstant, perduodamos kitiems karališkosios šeimos nariams“, – sako buvęs karalienės komunikacijos sekretorius Simonas Lewisas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi