Pasaulyje

2020.01.15 10:51

Ukraina prašo Irano numušto lėktuvo juodųjų dėžių

BNS2020.01.15 10:51

Ukrainos generalinė prokuratūra ir Ukrainos saugumo tarnyba kreipėsi į Iraną su prašymu perduoti Kijevui praėjusią savaitę Irane numušto Ukrainos keleivinio lėktuvo savirašius. 

„Generalinė prokuratūra ir Ukrainos saugumo tarnyba kreipėsi į kompetetingas Irano institucijas su teisinės pagalbos prašymu.

Prašoma perduoti Ukrainos teisėsaugininkams Irako kariškių numušto orlaivio „Boeing 737“, skridusio reisu PS752 iš Teherano į Kijevą, skrydžio duomenų savirašius“, – rašoma trečiadienį ryte Ukrainos generalinės prokuratūros išplatintame pranešime.

Prokuratūra patikino, kad Kijevas imasi visų priemonių užtikrinti, kad juodųjų dėžių įrašai būtų tinkamai iššifruoti ir surinkti visi įkalčiai.

Ukrainos tarptautinių oro linijų (MAU) laineris „Boeing 737-800“, turėjęs skristi į Kijevą, praėjusį trečiadienį anksti ryte buvo numuštas vos pakilęs iš Teherano tarptautinio oro uosto. Žuvo visi 176 juo skridę žmonės – 167 keleiviai ir devyni įgulos nariai.

Iš pradžių Irano vadovybė neigė, kad orlaivį numušė raketa, tačiau šeštadienį pripažino, kad Irano karinės pajėgos jį numušė per katastrofišką klaidą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.