Naujienų srautas

Pasaulyje2020.01.14 16:50

Potvyniai Izraelyje paskandino pažangiausius naikintuvus, skaičiuojami milijoniniai nuostoliai

LRT.lt 2020.01.14 16:50

Per potvynius Izraelyje buvo apgadinti modernūs naikintuvai ir techninės priežiūros įranga. Praėjusią savaitę siautėjusios smarkios liūtys pridarė žalos už kelis milijonus eurų, kai buvo užtvindyti kariuomenės angarai ir remonto dirbtuvės kariuomenės bazėje pietų Izraelyje, skelbia „haaretz.com“.

Vyresnysis Izraelio oro pajėgų pareigūnas pirmadienį pripažino, kad aštuoni pažangiausi Izraelio naikintuvai F-16 buvo smarkiai apgadinti ir pridūrė, kad to būtų galima išvengti, jei armija būtų iš anksto pasiruošusi audringiems orams.

Jo teigimu, trims iš aštuonių naikintuvų padaryta didelė žala, o penkiems – mažesnė. Planuojama, kad juos kariškiai vėl naudoti galės artimiausiomis savaitėmis, rašo „haaretz.com“.

Izraelio oro pajėgų pareigūnas pridūrė, kad prieš praisidedant liūtims, kai kurie naikintuvai buvo perkelti iš angaro ant pakilimo ir nusileidimo takų, todėl liko nepažeisti. Oro pajėgų skaičiavimais, jei visi naikintuvai iš anksto būtų perkelti iš angaro, žalos būtų pavykę išvengti.

Kaip skelbiama, per potvynį vanduo pasiekė naikintuvų sparnų aukštį. Lėktuvai iš angarų ir remonto dirbtuvių imti gabenti tik tada, kai vanduo jau buvo užplūdęs. Per potvynį buvo nepataisomai sugadinti ir kai kurie techninės priežiūros įrenginiai, be to, kariuomenė neatskleidė, ar nenukentėjo ginklai, pavyzdžiui, raketos ar bombos, teigia „haaretz.com“.

Tiesa, dėl patirtų nuostolių kariuomenės atstovas kaltina civilinę valdžią. Teigiama, kad nebuvo pasirūpinta lietaus nuotekų sistemos įrengimu, nors kariuomenės bazė yra potvynių zonoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi