Pasaulyje

2020.01.14 14:47

Po kontroversijos Benediktas XVI nebenori būti knygos apie celibatą autoriumi

atnaujinta 15.34
LRT.lt, BNS 2020.01.14 14:47

Popiežius emeritas Benediktas XVI nori būti išbrauktas iš naujos knygos, kurioje ginamas celibato būtinumas Katalikų Bažnyčiai, autorių sąrašo. Tai antradienį paskelbė AFP.

Šią žinią antradienį pranešė jo asmeninis sekretorius Georgas Gaensweinas.

„Galiu patvirtinti, kad šįryt popiežiaus emerito pavedimu paprašiau kardinolo Roberto Sarah susisiekti su šios knygos leidėjais ir paprašyti jų pašalinti Benedikto XVI vardą iš bendraautorių sąrašo, taip pat pašalinti jo parašą po knygos įžanga ir išvadomis“, – sakė G. Gaensweinas Italijos naujienų agentūrai ANSA.

Pirmadienį žiniasklaida pranešė, jog popiežius emeritas Benediktas XVI, kartu su konservatyvių pažiūrų kardinolu Robertu Sarah, išleido knygą „Iš mūsų širdies gelmių: kunigystė, celibatas ir Katalikų Bažnyčios krizė“. Joje ginama celibato „būtinybė“ Katalikų Bažnyčiai.

Šią knygą daug kas suvokė kaip priekaištą popiežiui Pranciškui, kuris svarsto celibato nesilaikymo galimybę Amazonijos regione, kur dėl dvasininkų trūkumo kunigais galėtų būti leista tapti vedusiems vyrams. Tokiai idėjai pritarimą išreiškė regiono dvasininkai, susirinkę į Amazonijai skirtą Sinodą Vatikane.

Benedikto XVI pareiškimas išleidžiant knygą laikomas išskirtiniu, nes popiežius emeritas pažadėjo likti „pasislėpęs nuo pasaulio“, kai atsistatydino 2013 metais ir prisiekė ištikimybę naujai išrinktam popiežiui Pranciškui. Jis laikėsi savo pažado, nors ir išleido esė skirtą seksualinio išnaudojimo skandalui, dėl kurio apkaltino 7 deš. seksualinę revoliuciją.

Knygos autoriai teigia supratę, kad knyga veikiausiai bus interpretuojama kaip kritika popiežiui Pranciškui. Todėl pratarmėje jie nurodo, kad knygą rašo „visiško paklusnumo popiežiui Pranciškui dvasioje“. Bet kartu pabrėžia, kad dabartinė „krizė“ Bažnyčioje juos verčia netylėti.