Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 15:13

Sulaikytas Baltarusijos opozicijos veikėjas A. Michalevičius

BNS 2015.09.08 15:13

Baltarusijos opozicijos veikėjas Alesis Michalevičius, kuris varžėsi su autoritariniu šalies lyderiu per 2010 metų prezidento rinkimus, antradienį buvo sulaikytas, kai grįžo į tėvynę iš Lietuvos.  

A. Michalevičius buvo sulaikytas prie sienos su Lietuva, kai mėgino grįžti į Baltarusiją traukiniu.

„Pasieniečiai aiškinasi, ką jie turėtų su manimi daryti“, – A. Michalevičius sakė telefonu naujienų agentūrai AFP.

A. Lukašenka praeitą mėnesį nustebino Baltarusiją, suteikęs malonę šešiems kalintiems opozicijos lyderiams, net dviem buvusiems kandidatams į prezidento postą – veikiausiai mėgindamas sušvelninti savo kritiką prieš spalį vyksiančius šalies vadovo rinkimus.

A. Michalevičius žadėjo grįžti į Baltarusiją, kai bus paleisti pagrindiniai politiniai kaliniai.

„Tuojau kirsiu sieną. Žinau, kad būsiu suimtas, – A. Michalevičius parašė savo „Facebook“ paskyroje, likus kelioms valandoms iki jo sulaikymo. – Bet vieną ar kitą dieną būsiu paleistas.“

„Noriu gyventi su savo šeima. Noriu gyventi Baltarusijoje“, – jis atskirai sakė AFP.

Po 2010 metų rinkimų, kai A. Lukašenka buvo perrinktas naujai kadencijai, Baltarusijos valdžia ėmėsi griežtai persekioti opoziciją ir pasiuntė už grotų daugumą prezidento oponentų.

A. Michalevičius buvo suimtas kartu su kitais opozicijos kandidatais. Jis apie du mėnesius išbuvo Baltarusijos saugumo tarnybos KGB kalbėjime ir tvirtino, kad ten buvo kankinamas.

Jis buvo paleistas su sąlyga, kad neišvyks iš šalies, bet 2011 metų kovą pabėgo į Čekiją. A. Michalevičiui gresia iki 15 metų leisvės atėmimo dėl „masinių riaušių“ organizavimo po ginčijamų rinkimų.

61 metų A. Lukašenka vadovauja Baltarusijai nuo 1994 metų. Daugelis prognozuoja, kad ateinantį mėnesį jis bus perrinktas penktai kadencijai.

Jo vyriausybė kritikuojama dėl žmogaus teisių padėties. Baltarusija yra likusi vienintelė šalis Europoje, kurioje tebevykdomos mirties bausmės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi