Pasaulyje

2020.01.14 13:33

NATO dėl savo misijos Irake spręs po konsultacijų su JAV

ELTA2020.01.14 13:33

NATO, glaudžiai bendradarbiaudama su Jungtinėmis Valstijomis, spręs dėl savo sustabdytos karių mokymo misijos Irake ateities. Aljansas palaiko „glaudų ir reguliarių kontaktą su savo draugais JAV vyriausybėje“, – antradienį Briuselyje sakė NATO karinio komiteto pirmininkas generolas Stuartas Peachas.

Čia į dviejų dienų susitikimą susirinko NATO šalių generalinių štabų vadai. Jie tarsis ir dėl JAV prezidento Donaldo Trumpo reikalavimo didinti NATO įsipareigojimą Artimuosiuose Rytuose.

NATO nuo 2017 metų apmoko Irako saugumo pajėgas. Šioje misijoje pastaruoju metu dalyvavo 500 karių, daugiausiai – iš Kanados. JAV bepiločiams sausio pradžioje Irake nukovus Irano generolą Qassemą Soleimanį, parlamentas Bagdade pareikalavo išvesti iš šalies visas užsienio pajėgas.

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas nuo tada keliskart pabrėžė, kad Aljansas pasirengę atnaujinti karių apmokymo misiją. Tačiau tam esą turi pritarti Irako vyriausybė.

NATO šalių generalinių štabų vadai susitinka kas šešis mėnesius. Jie ypač didelį dėmesį skiria vertinimui, kiek karių yra reikalingi NATO misijose. Atskiri pokalbiai šiuose susitikimuose vyksta su misijų Kosove, Afganistane ir Irake partneriais. JAV jau kurį laiką skelbia, kad mažins savo pajėgas Afganistane ir Artimuosiuose bei Vidurio Rytuose.