Pasaulyje

2015.09.08 16:47

Vidurio Europa – prieš kvotas pabėgėliams

Vykintas Pugačiauskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 16:47

Europos Sąjungoje toliau gilėja rytinių ir vakarinių šalių nesutarimai dėl migrantų priėmimo. Kelios Vidurio Europos šalys pasipriešino Vokietijos ir Prancūzijos raginimams įvesti privalomas atvykėlių skirstymo kvotas. Greta Vengrijos, Slovakija iškilo kaip didžiausia pabėgėlių priėmimo kritikė.

Nors prezidentas ragina pabėgėlius priimti, premjeras aiškina to nedarysiantis, kol negalės atskirti ekstremistų nuo taikių migrantų. Vakar Vokietijos ir Prancūzijos vadovai perspėjo, kad nesutarus dėl bendros politikos, kils grėsmė Šengeno erdvei, o Berlynas ir pagrasino, kad nepriimančios šalys sulauks padarinių.

„Žmonės, bėgantys nuo karo, turintys teisę į prieglobstį, turėtų gauti teisę būti apginti ir turėtų gauti šansą. Mes nuo jų negalime atsiriboti“, – sako Austrijos kancleris Werneris Faymannas.

„Kai teroristai telkiasi Sirijoje, kaip galime atskirti tuos žmones nuo kitų migrantų, kurie kerta Europos Sąjungos sienas be jokios kontrolės. Atskirkime dalykus – kada tai savanoriška ir natūralu, tada vyriausybės gali tai remti. Bet atsisakau, kai kas nors liepia priimti žmonių, apie kuriuos nieko nežinome“, – teigia Slovakijos ministras pirmininkas Robertas Fico.

„Nesutarėme dėl kvotų. Atsisakau sutikti su kvotomis, nes nelaikau jų tikru migracijos krizės sprendimu. Čia mūsų nuomonės skiriasi“, – aiškina Čekijos ministras pirmininkas Bohuslavas Sobotka.

„Ne laikas reaguoti isteriškai, ir, aišku, kad ne laikas parodyti ksenofobiškąją pusę. Turime parodyti solidarumą su kitomis Europos Sąjungos šalimis. Bet kvotos turi būti išlaikytos savanoriškos. Netikiu, kad sprendimas yra įvesti privalomas kvotas“, – priduria Rumunijos prezidentas Klausas Iahonnis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.