Naujienų srautas

Pasaulyje2020.01.14 13:07

Rabinas Jeruzalėje įtariamas vergovėje laikęs moteris ir vaikus

LRT.lt 2020.01.14 13:07

Izraelio policija sulaikė rabiną, kuris, kaip įtariama, vergovės sąlygomis laikė maždaug 50 moterų ir vaikų. Asmuo sulaikytas per reidą ultraortodoksų rajone, Jeruzalės centre. Čia, manoma, aukos buvo laikomos izoliuotos nuo savo šeimų, skelbia BBC.

Sulaikytasis, kaip skelbiama policijos pranešime, įtariamas vadovavimu „uždarai bendruomenei, kurioje moterys ir vaikai iki 5-erių metų „dirbo vergiškomis sąlygomis“ ir buvo laikomi prieš savo valią.

Pažymima, kad moterims teko kęsti įvairias bausmes, iš jų buvo atimti turėti pinigai, rašo BBC. Kaip skelbia „haaretz.com“, Izraelio policijos teigimu, grubiai buvo elgiamasi ir su vaikais. Skelbiama, jog yra duomenų, rodančių, kad sulaikytas rabinas sumušė mažiausiai vieną vaiką.

Įtariama, kad rabinui padėjo aštuonios bendrininkės. Pats 60-metis įtariamasis tikina nieko blogo nepadaręs.

Policija pradėjo tyrimą po to, kai juos pasiekė informaciją, jog religinis lyderis metai iš metų vykdė „sunkius nusikaltimus“ prieš tuos, kurie gyvena minėtame rajone esančiame gyvenamajame komplekse, skelbia BBC.

Tas pats rabinas buvo sulaikytas už panašius nusikaltimus 2015 metais, tačiau buvo paleistas po to, kai viena iš tame pačiame gyvenamajame komplekse gyvenusių moterų liudijo jo naudai, rašo „haaretz.com“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi