Naujienų srautas

Pasaulyje2020.01.14 09:57

Irane sulaikyti įtariamieji, susiję su lėktuvo numušimu

atnaujinta 12.19
LRT.lt 2020.01.14 09:57

Irano prezidentas Hassanas Rouhani antradienį šalies gyventojams transliuotame televiziniame reportaže sakė, kad lėktuvo numušimas Teherane yra „nedovanotina klaida“ ir visi su ja susiję asmenys bus „nubausti“, praneša „Sky News“.

Prezidentas pridėjo, kad „tragiškas įvykis“ bus nuodugniai ištirtas, o „vienas žmogus negali būti visiškai atsakingas už katastrofą“.

„Tai, kad Irano ginkluotosios pajėgos pripažino savo klaidą, yra geras pirmas žingsnis. Turime patikinti žmones, kad taip daugiau neatsitiks“, – sakė H. Rouhani, bet pridėjo, jog jo šalies valdžia „turi atsakyti iraniečiams ir kitoms valstybėms, kurios prarado žmonių gyvybes“.

„Tie, kas buvo kalti arba aplaidūs, turės atsakyti (už savo veiksmus), tai šio incidento atveju labai svarbu mūsų žmonėms, – sakė H. Rouhanis, o jo kalbą transliavo Irano televizija. – Visi, kurie yra baustini, turės būti nubausti.“
„Teisėsaugos atstovai turi suformuoti specialų teismą, kuriame dalyvautų aukšto lygio teisėjai ir dešimtys ekspertų...Tai stebės visas pasaulis“, – teigė Irano prezidentas.

Antradienį „Reuters“ pranešė, kad Irane jau buvo sulaikyti įtariamieji, susiję su lėktuvo numušimu. Tai paskelbė Irano teismų atstovas Gholamhosseinas Esmaili, bet detalesnės informacijos nepateikė.

„Ukrainos tarptautinių avialinijų“ lėktuvas „Boeing 737-800“ sausio 8-osios rytą nukrito praėjus kelioms minutėms po pakilimo iš Teherano tarptautinio oro uosto. Iš pradžių Iranas skelbė, kad aviakatastrofą veikiausiai sukėlė techninis gedimas lėktuvo variklyje. Tačiau Vakarų valstybių lyderiai netrukus pranešė turintys informacijos, kad lėktuvas galėjo būti numuštas raketomis. Iranas tai neigė, tačiau sausio 10-ąją pagaliau pripažino numušęs lėktuvą „per klaidą“.

Tą pačią naktį Teheranas paleido balistines raketas į 2 JAV karių ir sąjungininkų karines bazes Irake, todėl teigia tikėjęsis karinio amerikiečių atsako ir keleivinis lėktuvas esą buvo palaikytas raketa. Pasak Irano Revoliucinės gvardijos oro erdvės apsaugos generolo, sprendimą numušti lėktuvą priėmė 1 karys, nesulaukęs įsakymų iš savo vadovybės.

Šiuo metu vyksta tarptautinis tyrimas, siekiant nustatyti katastrofos aplinkybes.

Po prisipažinimo numušus lėktuvą, Irane kilo masiniai protestai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi