Pasaulyje

2020.01.14 07:18

JAV nori sumažinti karinį buvimą Afrikoje, Macronas tikisi perkalbėti Trumpą

BNS2020.01.14 07:18

Jungtinės Valstijos nori sumažinti savo karinį buvimą Afrikoje, pirmadienį pareiškė aukšto rango amerikiečių karininkas, tuo metu, kai Prancūzijoje susirinko Sachelio regiono valstybių lyderiai. Vis dėlto Emmanuelis Macronas „viliasi įtikinti“ Donaldą Trumpą palikti JAV kontingentus.

Jungtinės Valstijos nori sumažinti savo karinį buvimą Afrikoje, pirmadienį pareiškė JAV Jungtinio štabų vadų komiteto pirmininkas Markas Milley. Jis sakė, kad ištekliai „galėtų būti sumažinti ir perkelti, arba didinant pajėgų parengtį žemyninėse JAV, arba perkeliant“ juos į Ramiojo vandenyno regioną.

Šie jo komentarai pasirodė M. Milley skrendant į Briuselyje rengiamas derybas su savo kolegomis NATO, o Prancūzijai rengiantis E. Macrono ir Burkina Faso, Čado, Nigerio, Malio bei Mauritanijos lyderių deryboms.

Prancūzijos prezidentas E. Macronas pirmadienį sakė, jog „viliasi įtikinti“ JAV lyderį D. Trumpą palikti amerikiečių pajėgas Afrikoje, aukšto rango amerikiečių karininkui pareiškus, kad Pentagonas svarsto pajėgų šiame žemyne mažinimą.

„Jei amerikiečiai nuspręstų pasitraukti iš Afrikos, tai mums būtų labai blogos naujienos“, – sakė E. Macronas po Prancūzijoje įvykusio susitikimo su penkių Sachelio regiono valstybių, kuriose intensyvėja islamistų sukilimas, lyderiais.

„Viliuosi įtikinti prezidentą Trumpą, kad kova su terorizmu vyksta ir šiame regione“, – sakė jis.

Lapkritį Malyje žuvo 13 Prancūzijos antiteroristinės operacijos „Barkhane“ narių, per operaciją šalies šiaurėje susidūrus dviem sraigtasparniams. Po šio incidento, išprovokavusio vietos demonstracijų, E. Macronas nori, kad Sachelio šalių lyderiai viešai pakartotų, jog palaiko Prancūzijos karinį buvimą regione. Prancūzija regione yra dislokavusi apie 4 500 karių.

Tuo metu Jungtinės Valstijos sako per artimiausius kelerius metus norinčios sumažinti Afrikoje dislokuotų savo karių skaičių ir daugiau dėmesio skirti reaguojant į Rusijos ir Kinijos keliamas grėsmes.

Afrikoje rotaciniu pagrindu dislokuota apie 7 tūkst. JAV specialiųjų pajėgų narių, kurie dalyvauja bendrose operacijose su nacionalinėmis pajėgomis, kovojančiomis su džihadistais, ypač Somalyje.

Dar 2 tūkst. karių maždaug 40 Afrikos valstybių vykdo mokomąsias misijas ir dalyvauja bendrose operacijose, pavyzdžiui, Prancūzijos antiteroristinėje operacijoje „Barkhane“ Malyje, kur amerikiečiai daugiausia teikia logistinę pagalbą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt