Pasaulyje

2020.01.14 07:07

Iranas perspėja JK ambasadorių „nesikišti“

BNS2020.01.14 07:07

Iranas pirmadienį užsiminė galintis išvaryti Jungtinės Karalystės ambasadorių, jei bus kokio nors tolesnio „kišimosi“ į šalies reikalus po ginčo, kilusio britų pasiuntiniui nuvykus į ukrainiečių lėktuvo katastrofos aukų paminėjimą.

Iranas „ragina tuojau pat sustabdyti bet kokį britų ambasados kišimąsi ir provokavimą“, sakoma Užsienio reikalų ministerijos pareiškime.

Jame perspėjama, kad Irano atsakas „neapsiribos ambasadoriaus iškvietimu [į ministeriją], jei toks elgesys tęsis“.

Pareiškimas pasirodė kelios valandos po to, kai JK užsienio reikalų ministerija iškvietė Irano ambasadorių Londone pareikšti „griežto nepritarimo“ britų ambasadoriaus Robo Macaire`o areštui.

R. Macaire`as buvo trumpam sulaikytas vėlai šeštadienį, netoli protesto prieš Irano valdžią.

Iranas sekmadienį iškvietė R. Macaire`ą, kad papriekaištautų jam dėl dalyvavimo „neteisėtame susibūrime“, ir pareikalavo Londono „paaiškinimų“.

R. Macaire`as sakė, kad nuvyko į renginį, nes skelbta, jog tai bus trečiadienį netoli Teherano iraniečių kariškių per klaidą numušto lėktuvo katastrofos 176 aukų pagerbimo ceremonija.

Pasak ambasadoriaus, maždaug po penkių minučių jis paliko renginio vietą, kai minioje ėmė aidėti šūksniai. Maždaug po pusvalandžio jis buvo sulaikytas.

Teherano ir Londono santykiai visuomet būdavo prasti. Iranas lygindavo Didžiąją Britaniją su JAV, įkūnijančiomis „imperializmą“ ir „aroganciją“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt