Pasaulyje

2020.01.13 17:51

Išskirtinė išgyvenimo istorija: tris savaites Aliaskoje įstrigusį vyrą išgelbėjo SOS užrašas sniege

LRT.lt2020.01.13 17:51

23 dienas minusinėje temperatūroje praleidęs vyras buvo išgelbėtas. Atokiame Aliaskos Susitnos slėnyje 30-metis Tysonas Steele`as įstrigo po to, kai užsidegė namelis, kuriame jis gyvena, skelbia „Sky News“.

Vyras pasakojo, kad gaisras kilo tada, kai jis netinkamai įdėjo kartono į savo medžiu kūrenamą krosnelę, norėdamas, kad ji greičiau įsikurtų. Kilusi kibirkštis pasiekė dūmtraukį ir nusileidusi ant stogo sukėlė gaisrą.

Prieš pabėgdamas iš užsiliepsnojusio namelio, T. Steele`as pačiupo keletą antklodžių, kelis paltus ir miegmaišius. Taip pat spėjo pagriebti ir keletą konservų bei žemės riešutų sviesto stiklainių.

Vyras tikėjosi, kad paskui jį degantį namą paliks ir jo mylimas augintinis – labradorų veislės šuo – tačiau taip nenutiko. „Negaliu apsakyti, kokį sielvartą jaučiau. Tai buvo ne pyktis, ne liūdesys... Tiesiog rėkiau. Tik taip galėjau išreikšti, ką jaučiu. Atrodė, kad plaučiai suplyš“, – „Sky News“ pasakojo T. Steele`as.

Nelaimė nutiko praėjusių metų gruodžio viduryje, ypač atokiame Susitnos slėnio rajone, Aliaskoje. T. Steele`o telefonas neveikė, artimiausia kaimynystė buvo už maždaug už 32 kilometrų. Kelias savaites iš T. Steele`o nesulaukęs jokių žinių, pagalbos į kariškius kreipėsi vienas draugas.

SOS: šunį pražudęs gaisras amerikietį 23 dienoms paliko stingti šaltyje be ryšio ir normalios pastogės

Išgelbėtas vyras ant sniego, pasitelkdamas pelenus, išpiešė milžinišką SOS užrašą, o vaizdo įraše, kuriame užfiksuota gelbėjimo operacija, matyti, kaip intensyviai T. Steele`as mojuoja gelbėtojams, rašo „Sky news“.

Jis pasakoja pirmąsias dvi naktis po gaisro miegojęs urve, kurį pats pasistatė iš sniego. Gaisrui nurimus, jis pasistatė palapinę primenantį statinį pasitelkdamas tai, kas buvo likę iš jo namelio.

Kaip T. Steele`as teigė „Sky News“, jis daug laiko praleido miegodamas ir stengėsi neiti į lauką. Vienu metu esą buvo apie 1,5 metro sniego. Vėliau vyras pasakoja pradėjęs galvoti, kada jo šeima bei draugai susirūpins ir išsiųs pagalbą.

Kariai, kurie atvyko išgelbėti vyro, sakė, kad jis „atrodė sveikas“. T. Steele`as pasakojo apie planus vykti pas šeimą į Solt Leik Sitį. „Jie turi šunį, tad tai būtų tarsi terapija“, – sakė išgelbėtas vyras.

Pastarosiomis dienomis Susitnoje, Aliaskoje naktimis temperatūra siekia apie 22-28 laipsnius šalčio, dienomis – 15-20 laipsnių šalčio.

Populiariausi

Maskva

Pasaulyje

2021.04.21 20:44

Praha skelbia Maskvai ultimatumą, kad išsiųstiems čekų diplomatams būtų leista grįžti

Čekijoje sulaikyti 5 asmenys, įtariami teroristine veikla Rytų Ukrainoje; atnaujinta 23.00
Protesto akcija palaikyti Aleksejui Navalnui
10

Pasaulyje

2021.04.21 18:27

Protesto akcijose Navalnui palaikyti sulaikyta per 450 žmonių ir opozicionieriaus bendražygiai

JT ekspertai: Navalnas – „rimtame pavojuje“, atnaujinta 20.49
10