Naujienų srautas

Pasaulyje2020.01.13 12:35

Prancūzijos premjeras žadant „eiti iki galo“ su pensijų reforma, o šalyje nerimsta streikai

ELTA 2020.01.13 12:35

Pirmadienį Paryžiaus gyventojai ir vėl susidūrė su sunkumais keliaujant į darbus, mieste jau 40-ą dieną besitęsiant streikui, o Prancūzijos premjerui Edouardui Philippei žadant „eiti iki galo“ su pensijų reforma, pasipriešinimas kuriai ir sukėlė streiką.

Kaip ir kitomis dienomis, pirmadienį neveikė dalis Paryžiaus metro ir nacionalinės geležinkelių sistemos, nors savaitgalį E. Philippe ir paskelbė apie nuolaidas protestuotojams.

Vis dėlto padėtis pirmadienį buvo geresnė nei anksčiau – rytinio piko valandomis visos Paryžiaus metro linijos buvo atidarytos, nors ir ne visi traukiniai važiavo pagal tvarkaraštį.

Nacionalinės geležinkelių bendrovės SNCF teigimu, 8 iš 10 greitaeigių TGV traukinių važiavo, tačiau streikas labiau paveikė lėtesnių regioninių traukinių eismą.

Įgyvendindami pensijų reformas „eisime iki galo“, televizijai „France 2“ sekmadienio vakarą sakė E. Philippe.

„Tie, kurie kursto streikuotojus tęsti streiką, veda juos į aklavietę. Manau, kad jie turi prisiimti atsakomybę. Manau žinote frazę „reikia žinoti, kaip užbaigti streiką“. Mes jau nebetoli“, – pridūrė premjeras.

E. Philippe šeštadienį paskelbė apie atšaukiamus planus įvesti vadinamąjį „rekomenduojamą pensinį amžių“ – 64 metus – nuo kurio prancūzai gautų pilną pensiją. Oficialusis pensinis amžius po reformos būtų 62 metai. Tokį Vyriausybės žingsnį pasveikino nuosaikesnės profsąjungos, kaip CFDT.

Visgi radikalesnės CGT, FO ir „Solidaires“ profsąjungos neketino trauktis, ragino tęsti streikus, o sausio 16 d. surengti masinę demonstraciją.

Vyriausybė savo ruožtu neketina atšaukti planų reformuoti pensijų sistemą ir iš 42 atskirų sistemų sukurti vieną bendrą, kuri esą būtų teisingesnė ir skaidresnė.

„Rekomenduojamo pensinio amžiaus galas nereiškia streikų pabaigos“, – dabartinę situaciją komentavo dienraštis „Le Parisien“.

Streikuoja ne tik Prancūzijos geležinkelių ir metro darbuotojai. Paryžiaus opera šeštadienį taip pat streikavo ir atšaukė operos „Sevilijos kirpėjas“ pristatymą.

Per šeštadienį vykusį protestą Paryžiuje protestuotojai, dalis jų – kaukėti, daužė parduotuvių vitrinas, padeginėjo ir mėtė įvairius daiktus į riaušių policininkus, kurie atsakė ašarinėmis dujomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi