Naujienų srautas

Pasaulyje2020.01.13 08:23

Japonijos premjeras Shinzo Abe įspėja – konfliktas su Iranu paveiktų visą pasaulį

ELTA 2020.01.13 08:23

Jungtinės Valstijos gali artimiausiu metu sumažinti savo karinį buvimą Afganistane nepriklausomai nuo to, ar bus sudaryta sutartis su radikaliu Talibano judėjimu. Tai interviu naujienų portalui „Axios“ pareiškė JAV prezidento Donaldo Trumpo patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Robertas O`Brienas.

„Mes vėl grįžome prie situacijos, kai vedame derybas su Talibanu“, – sakė jis. „Afganistano pajėgoms sekasi geriau, ir aš manau, kad netrukus mes galėsime sumažinti savo karinį buvimą Afganistane nepriklausomai nuo to, ar bus susitarimas, ar ne“, – pažymėjo R. O`Brienas.

Tačiau JAV prezidento patarėjas neatmetė, kad iki metų pabaigos pavyks susitarti. „Manau, kad susitarimas gali būti sudarytas šiais metais“, - pridūrė jis.

Lapkričio 28 d. per netikėtą vizitą į Afganistaną JAV prezidentas D. Trumpas pareiškė, kad Talibanas nori sudaryti taikos sutartį su Vašingtonu. Jis taip pat sakė, kad Jungtinės Valstijos mažina savo kontingentą Afganistano teritorijoje iki 8,6 tūkstančio kariškių.

2018 metų rudenį JAV pradėjo iš esmės separatines taikos derybas su talibais. Vyriausybė Kabule jose nedalyvavo ir tik buvo informuojama apie jų rezultatus post factum. Po devynių derybų ratų JAV specialusis pasiuntinys Afganistanui Zalmay`us Khalilzadas šių metų rugsėjo pradžioje patvirtino, kad su talibais sudarytas principinis taikos susitarimas, pagal kurį iš Afganistano bus išvesta daugiau kaip 5 tūkstančiai Amerikos kariškių.

Bet vėliau prezidentas D. Trumpas pareiškė atšaukiąs slapta rengtą susitikimą su Talibano lyderiais savo rezidencijoje Kemp Deivide. Šis sprendimas buvo priimtas po to, kai talibai Kabule įvykdė teroro aktą, per kurį žuvo 12 žmonių, tarp jų – JAV kariškis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi