Naujienų srautas

Pasaulyje2020.01.13 08:17

Rusija: Libijos konflikto šalių lyderiai Maskvoje gali pasirašyti paliaubų susitarimą

BNS 2020.01.13 08:17

Į Maskvą taikos derybų artimiausiu metu atvyks JT pripažįstamos Libijos Nacionalinės santarvės vyriausybės (NSV) vadovas Fayezas al Sarrajas, taip pat su NVS konkuruojantis maršalas Khalifa Haftaras, antradienį pranešė už tarpininkavimą atsakingas rusų pareigūnas.

„Mano žiniomis, Libijos NSV ministras pirmininkas Fayezas al Sarrajas ir NSV Aukščiausiosios Valstybės Tarybos vadovas Khalidas al Mishri netrukus atvyks į Maskvą derybų, per kurias pagrindinis dėmesys bus skiriamas tolesnio padėties sureguliavimo Libijoje sąlygoms. Taip pat bus aptariama galimybė pasirašyti paliaubų susitarimą bei tokio dokumento detalės“, – naujienų agentūrai „Interfax“ Rusijos kontaktinės grupės Libijai vadovas Levas Dengovas.

Jis pridūrė, kad į Maskvą derybų taip pat atvyks vadinamosios Libijos nacionalinės armijos (LNA) vadas Kh. Haftaras ir šalies rytuose veikiančio parlamento pirmininkas Aguila Salehas Issa.

Kol kas nežinoma, ar delegatai susitiks tarpusavyje, nurodė L. Dengovas.

Pasak pareigūno, „atskirai jie susitiks su Rusijos vadovais, taip pat su Turkijos delegacijos, šioje srityje bendradarbiaujančios su Rusijos Federacija, atstovais“.

„Derybas tikriausiai stebės JAE (Jungtinių Arabų Emyratų) ir Egipto atstovai“, – pažymėjo L. Dengovas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi