Pasaulyje

2020.01.12 21:40

Iranas – raketų ataka nesiekė nukauti JAV karių, buvo kitas tikslas

BNS2020.01.12 21:40

Irano Revoliucinė gvardija sekmadienį pareiškė, kad nesiekė nukauti Jungtinių Valstijų karių, kai šią savaitę paleido raketų bangą į amerikiečių karių bazes Irake.

„Mūsų tikslas iš tikrųjų nebuvo nukauti priešų karių. Tai nebuvo svarbu“, – šalies parlamentui sakė gvardijos vadas Hosseinas Salami, turėdamas omenyje trečiadienio naktį surengtą operaciją, įvykdytą keršijant už aukšto Irano generolo nužudymą.

„Fizinis (raketų sukeltas) sunaikinimas įvyko todėl, kad norėjome pasakyti, jog esame daug pranašesni už priešą ir galime smogti į bet kurį mūsų pasirinktą tašką“, – pridūrė jis.

Trečiadienį Iranas paleido raketų bangą į bazes Irake, kur yra įsikūrę amerikiečių ir kitų šalių kariai. JAV pranešė, kad nė vienas amerikiečių karys nebuvo sužeistas per šią ataką.

Iranas šią operaciją surengė keršydamas už tai, kad JAV sausio 3 dieną netoli Bagdado oro uosto nukovė Revoliucinės gvardijos elitinių Kudso (Jeruzalės) pajėgų vadą Qasemą Soleimani.

Praėjus kelioms valandoms po raketų paleidimo į JAV bazes, Iranas numušė Ukrainos keleivinį lėktuvą, vos pakilusį iš Teherano. Per nelaimę žuvo visi 176 juo skridę žmonės. Iranas teigia, kad laineris buvo numuštas per klaidą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt