Pasaulyje

2020.01.12 16:54

Putinas paragino Kijevą įgyvendinti Minsko susitarimus nepaisant vidaus politinių sunkumų

BNS2020.01.12 16:54

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paragino Ukrainos vadovus pradėti įgyvendinti Minsko susitarimuose numatytas konflikto sprendimo priemones Rytų Ukrainoje, nepaisant vidaus politinių sunkumų, su kuriais susiduria Ukraina.

Suprantame visus Ukrainos vidaus politinio proceso sunkumus, bet jei visos susijusios šalys nori kartą ir visiems laikams išspręsti šią situaciją, būtina įgyvendinti Minsko susitarimus“, – šeštadienį spaudos konferencijoje po pokalbio su Vokietijos kanclere Angela Merkel pareiškė V. Putinas

Jis teigė, kad su A. Merkel „išsamiai aptarė būdus, kaip išspręsti Ukrainos vidinę krizę“.

„Mūsų nuomonė yra tokia, kad Minsko susitarimai tebėra vienintelė alternatyva situacijai Ukrainos pietryčiuose normalizuoti. Svarbu, kad būtų įgyvendintos konkrečios užduotys, iškeltos per pastaruosius Normandijos ketverto susitikimus. Labai tikimės, kad Ukraina pradės vykdyti susitarimus dėl politinio sprendimo ir dėl Donbaso specialiojo statuso įstatymo pratęsimo“, – pareiškė Rusijos prezidentas.

„Būtina į Ukrainos konstituciją įtraukti specialųjį Donbaso statusą, kuris atsispindi ir Minsko susitarimuose“, – pridūrė V. Putinas.

Savo ruožtu A. Merkel teigė, kad gruodį įvykęs „Normandijos ketverto“ viršūnių susitikimas „iš dalies pavyko“.

„Šiuo metu dedamos pastangos pasiekti paliaubas. Visa tai yra teisinga. Dabar tęsime šį darbą, kad galėtume padaryti tolesnę pažangą pagal Minsko susitarimus kitame viršūnių susitikime“, – pažymėjo A. Merkel.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.