Pasaulyje

2020.01.12 16:47

Kinija smerkia JAV ir kitas šalis už Taivano prezidentės pasveikinimą laimėjus rinkimus

BNS 2020.01.12 16:47

Kinija sekmadienį smerkė JAV ir kitų šalių pareigūnus, pasveikinusius Taivano prezidentę Tsai Ing-wen, užtikrintai laimėjusią naują kadenciją.

Prezidentė, kuri prisistato esanti liberalių Taivano vertybių gynėja nuo augančio Kinijos autoritarizmo, šeštadienio rinkimus laimėjo gavusi rekordinius 57 proc. rinkėjų balsų.

JAV valstybės sekretorius Mike`as Pompeo, taip pat Didžiosios Britanijos ir Japonijos diplomatijos vadovai, paskelbė pareiškimus, kuriais sveikino Tsai Ing-wen ir Taivano demokratinius rinkimus.

Tačiau Kinija, kuri laiko Taivaną savo teritorijos dalimi, jų veiksmus pasmerkė kaip „vienos Kinijos“ principo pažeidimą.

„Kinija reiškia didelį nepasitenkinimą ir ryžtingą nepritarimą“, – sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas Geng Shuangas.

„Nepritariame jokiai oficialių mainų tarp Taivano ir šalių, užmezgusių diplomatinius santykius su Kinija, formai“, – sakoma jo pareiškime.

Kinijos valstybinė žiniasklaida taip pat siekė sumenkinti Tsai Ing-wen pergalę ir apkaltino Taivano lyderę sukčiavus bei naudojus „nešvarią taktiką“.