Pasaulyje

2020.01.12 14:28

Filipinuose ugnikalniui išspjovus pelenų debesį evakuojama tūkstančiai žmonių

BNS2020.01.12 14:28

Ugnikalniui netoli Filipinų sostinės Manilos sekmadienį išspjovus į dangų didžiulį pelenų debesį, atsargumo dėlei vykdoma tūkstančių gyventojų evakuacija, pranešė pareigūnai.

Šalies seismologai užfiksavo magmos judėjimą Taalio kraterio link. Šis ugnikalnis, esantis 65 km į pietus nuo Manilos, yra tarp aktyviausių šalyje.

Ugnikalnio išsiveržimas gali prasidėti „per kelias dienas ar savaites“, jei tokia veikla tęsis, naujienų agentūrai AFP sakė Filipinų vulkanologijos ir seismologijos instituto vadovas Renato Solidumas.

Praėjusį kartą Taalis buvo išsiveržęs 1977 metais, pridūrė jis.

Iš ugnikalnio išmestų pelenų stulpas pakilo į kilometro aukštį. Vaizdingoje, turistų pamėgtoje vietovėje esančio kalno rajone buvo juntami keli požeminiai smūgiai.

Vietos nelaimių valdymo tarnyba paskelbė evakavusi daugiau kaip 2 tūkst. gyventojų, be to, nurodyta evakuoti ir daugiau žmonių, jei situacija blogėtų.

2018 metų sausį Majono ugnikalniui centriniame Bikolio regione išmetus milijonus tonų pelenų, akmenų ir lavos, savo namus turėjo palikti dešimtys tūkstančių gyventojų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt