Naujienų srautas

Pasaulyje2020.01.12 12:06

Libijos maršalas Haftaras ir JT pripažįstama vyriausybė sutiko su ugnies nutraukimu

BNS 2020.01.12 12:06

Jungtinių Tautų pripažįstama Libijos Nacionalinės santarvės vyriausybė (NSV) sekmadienį sutiko su ugnies nutraukimu, kurį paskelbti ragino Maskva ir Ankara, su NSV konkuruojančiam maršalui Khalifai Haftarui prieš kelias valandas paskelbus apie karo veiksmų sustabdymą.

Atsakydamas į Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino raginimą, NSV vadovas Fayezas al Sarrajas paskelbė „ugnies nutraukimą nuo sausio 12 dienos vidurnakčio“ (ir Lietuvos laiku), bet pabrėžė NSV pajėgų „teisėtą teisę atsakyti į bet kokią galimą ataką ar agresiją iš kitos stovyklos“.

Kh. Haftaras ugnies nutraukimą balandį prasidėjusioje kovoje už sostinę Tripolį paskelbė šeštadienį, bet taip pat pažadėjo „skaudų“ atsaką į bet kokius „priešininkų stovyklos“ pažeidimus.

Libijoje pastaruoju metu intensyvėjo neramumai, prasidėję per NATO remtą sukilimą 2011 metais nužudžius diktatorių Muamarą Kadhafi. Šalies rytus kontroliuojantis Kh. Haftaras bando atimti Tripolį iš NSV.

Rusijos ir Turkijos prezidentai šią savaitę ragino skelbti Libijoje paliaubas nuo sekmadienio, bet iš pradžių Kh. Haftaras žadėjo tęsti kovą.

Prieš Kh. Haftaro pareiškimą anksčiau šeštadienį Maskvoje susitikę V. Putinas ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel paragino dėti tarptautines pastangas Libijos krizei išspręsti.

Vokietija ir Rusija veikia kaip tarpininkės šiame konflikte, kuris, kaip perspėjo Berlynas, gali tapti „antra Sirija“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi