Pasaulyje

2020.01.11 21:50

Varšuvoje – didelis teisėjų protestas, palaikymą išreiškė ir Lietuvos Teisėjų tarybos pirmininkas

Lenkijos sostinėje Varšuvoje vyksta didelis teisėjų ir teisininkų protestas pavadintas „tūkstančio togų eitynės“. Teisininkai protestuoja prieš šalyje vykdomą teisinės sistemos reformą, dėl kurios valdantieji jau kelerius metus konfliktuoja ir su Europos Sąjunga.

Pasak organizatorių, palaikyti Lenkijos teisininkų atvyko ir teisėjai iš Prancūzijos, Italijos, Portugalijos, Kroatijos, Ispanijos ir daugelio kitų valstybių. Lenkijos teisėjai kaltina valdančiąją Teisės ir Teisingumo partiją šalyje naikinant esminį ES valstybių teisės viršenybės principą.

Lietuvos teisėjai palaiko Lenkijos teismų bendruomenės siekį išsaugoti teismų sistemos nepriklausomumą, teigiama Lietuvos Teisėjų tarybos pirmininko Algimanto Valantino atsiųstame pranešime.

„Nepriklausoma teismų sistema – esminis žmogaus teisių garantas, todėl bet kokie siekiai šį nepriklausomumą sumenkinti kelia grėsmę bendrai Europos Sąjungos erdvei, grindžiamai tarpusavio teismų pasitikėjimu.

Bet koks kišimasis į teismų sistemos nepriklausomumą yra grėsmė demokratijai ir teisės viešpatavimui, o kartu ir mums visiems. Politinės valdžios siekis daryti įtaką teismų sistemai griauna pamatines vertybes“, – rašoma Lietuvos Teisėjų Tarybos pranešime.