Pasaulyje

2020.01.10 20:51

ES užsienio reikalų ministrai ragina Iraną neslėpti detalių apie Ukrainos lėktuvo katastrofą

LRT.lt2020.01.10 20:51

Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai penktadienio vakarą paragino Iraną nieko neslėpti po Ukrainos lėktuvo katastrofos netoli Teherano, be to, būtina kuo skubiau mažinti įtampą ir Irake.

ES užsienio reikalų ministrai išklausė ir NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo saugumo situacijos Irake ir regione vertinimo.

Anot Lietuvos užsienio reikalų ministro, svarbiausia šiuo metu deeskalacija, nes įtampa regione jau pakenkė Irako bei regiono saugumui ir stabilumui, turi padarinių visiems Vidurio Rytams ir už jų ribų.

„Europos Sąjunga gali ir turi vaidinti svarbų ir aktyvų vaidmenį deeskaluojant. Palaikome ES Vyriausiojo įgaliotinio Žozepo Borelio pastangas siekiant sumažinti įtampą regione ir stabilizuojant padėtį“, - teigė L. Linkevičius, pabrėždamas, kad Europos Sąjunga siekdama diplomatinio situacijos sprendimo privalo išlaikyti transatlantinį ryšį.

Ministro teigimu, terorizmas kelia grėsmę mums visiems, negalime leisti ISIS atsigauti regione, todėl itin svarbu šių įvykių kontekste išlaikyti intensyvų dialogą su Iraku.

„Turime siųsti aiškią žinią Irakui apie bendrą riziką, kad sąjungininkų pajėgų išvedimas gali neigiamai paveikti Irako ir regiono saugumo situaciją“, - sakė ministras.

ES valstybių narių diplomatijos vadovai su Jungtinių Tautų specialiuoju pasiuntiniu Libijai Ghassanu Salame taip pat aptarė sudėtingą saugumo ir humanitarinę situaciją Libijoje. Lietuva palaiko JT tarpininkavimo pastangas politiniam taikos procesui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt