Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.14 17:26

Miuncheno saugumo konferencijoje Sirijos opozicija pareikalavo imtis veiksmų

ELTA 2015.02.14 17:26

Per Miuncheno saugumo konferenciją Sirijos opozicijos koalicija pasaulio bendruomenės pareikalavo įsikišti į kruviną konfliktą Sirijoje. 

Per Miuncheno saugumo konferenciją Sirijos opozicijos koalicija pasaulio bendruomenės pareikalavo įsikišti į kruviną konfliktą Sirijoje.

Opozicijos lyderis Moazis al Khatibas taip pat pakartojo pasiūlymą derėtis su prezidento Basharo al Assado režimu, praneša dw.de.

Penktadienį, kreipdamasis į 49-osios kasmetinės Miuncheno saugumo konferencijos dalyvius, M. al Khatibas pareikalavo tarptautinės bendruomenės karinio įsikišimo į antrus metus Sirijoje vykstantį pilietinį karą. Tuo pačiu jis siūlė imtis tiesioginių derybų su Damasku mainais už įkalintųjų paleidimą.

Sirijos opozicijos lyderis taip pat paragino JAV ir kitų šalių vyriausybes sukilėliams suteikti „kokios nors elektroninės įrangos“, kad režimo kariniai lėktuvai negalėtų mėtyti bombų ant Sirijos gyventojų. Jeigu tai užtikrinanti elektroninė įranga nesustabdytų oro antskrydžių, tuomet, anot jo, užsienis turėtų surengti karinę intervenciją.

„O jei ir tai nepadės, tuomet reikalautume sunaikinti Sirijos režimo karinius lėktuvus ir ginkluotę, nes nepriimtina, kad tarptautinė bendruomenė tik iš šalies stebėtų, kaip kenčia Sirijos žmonės“, – sakė M. al Khatibas savo konferencijos kalboje. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi