Pasaulyje

2020.01.10 16:29

Po lėktuvo sudužimo Irane, „Lufthansa“ atšaukia visus skrydžius iš ir į Teheraną

ELTA2020.01.10 16:29

Vokietijos aviacijos bendrovė „Lufthansa“ penktadienį pranešė, kad visos jai priklausančios oro linijos iki sausio 20-osios neskraidys iš ir į Irano sostinę Teheraną. Priežastimi įvardijama neaiški saugumo situacija šalies sostinės oro erdvėje, informuoja „Reuters“.

„Lufthansa“ pranešė, kad skrydžių atšaukimas yra „atsargumo priemonė“. Pasak aviacijos bendrovės, tik tada, kai bus surinkta daugiau informacijos, bus sprendžiamas skrydžių į Iraną atnaujinimo klausimas.

Ketvirtadienio vakarą iš Frankfurto į Teheraną skridęs šios bendrovės lėktuvas apsisuko virš Rumunijos, kai gavo informaciją, kad Vakarų valstybių lyderiai turi žvalgybos informacijos, kuri rodo, kad Iranas veikiausiai numušė „Ukrainos tarptautinių avialinijų“ lainerį Teherane.

JAV pareigūnai ketvirtadienį teigė esantys įsitikinę, kad iš Teherano oro uosto skridusį Ukrainos lėktuvą Iranas netyčia numušė su raketa, praėjus nedaug laiko po to, kai Iranas, reaguodamas į generolo Qasemo Soleimanio nužudymą, raketomis atakavo JAV karines bazes.

Skrydžius Irano oro erdvėje uždraudė JAV, čia taip pat nusprendė neskraidyti daug tarptautinių avialinijų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.