Naujienų srautas

Pasaulyje2020.01.12 19:04

Japonijos „paguodos moterų“ sistema: kiekviena 70-ies karių grupė turėjo gauti sekso vergę

LRT.lt 2020.01.12 19:04

Japonijoje Antrojo pasaulinio karo metu veikė vadinamojo „paguodos moterų“ sistema. Istoriniai dokumentai rodo, kad kariuomenė prašė šalies Vyriausybės kiekvienai 70-ies karių grupei paskirti po vieną sekso vergę, rašo AP.

„Kyodo“ duomenimis, laikotarpiu nuo 2017 m. balandžio iki 2019 m. kovo Japonijos ministrų kabineto sekretoriatas surinko 23 dokumentus, tarp kurių yra ir trylika 1938 m. siųstų įslaptintų Japonijos konsulato Kinijoje pranešimų Užsienio reikalų ministerijai Tokijuje.

Sekso vergių klausimas jau kurį laiką yra skausmingo Japonijos ir Pietų Korėjos ginčo tema, nes nukentėjusios moterys buvo iš Korėjos, Taivano ir Australijos, taip pat Filipinų ir Japonijos, rašo AP.

1993 m. tuo metu vyriausiasis ministrų kabineto sekretorius ir vyriausybės atstovas spaudai Yohei Kono atsiprašė už taip vadinamą „paguodos moterų“ sistemą ir pripažino, kad Japonijos kariuomenė naudojosi moterimis prieš jų valią.

„Kyodo“ ataskaitose nurodomas vienas Dzinane įsikūrusio konsulo užsienio reikalų ministrui siųstas pranešimas, kuriame teigiama, kad dėl Japonijos invazijos regione išsaugo prostitucija: nustatyta 101 geiša iš Japonijos, 100 „paguodos moterų“ iš Japonijos ir 228 „paguodos moterys“ iš Korėjos, rašo AP.

Jame rašoma, kad „iki balandžio pabaigos čia turėtų būti sutelkta bent 500 „paguodos moterų“ japonų kareiviams.

Tikėtina, kad dokumente „geišomis“ vadinamos moterys atvyko savo noru, skirtingai nuo sekso vergių, kurios pristatytos prievarta, rašo AP.

Kaip informuoja „Kyodo“, dar viename, šį kartą Kinijos Čingdao mieste, Šandongo provincijoje, įsikūrusio Japonijos generalinio konsulo pranešime teigiama, kad Imperijos armija prašo kiekvienai 70 kareivių grupei skirti po vieną moterį, o laivynas papildomai prašo 150 „paguodos moterų“ ir geišų.

Nėra žinomas tikslus sekso vergių skaičius, tačiau, istorikų skaičiavimu, jų galėjo būti dešimtys tūkstančių, o gal ir daugiau. Pagrindinis šių moterų tikslas buvo užkirsti kelią ligų plitimui kariuomenėje ir sumažinti prievartos tarp kareivių atvejų skaičių, rašo AP.

Japonijos kolonizacijos ir karo metų dokumentai nuolat kelia įtampą šalies santykiuose su kaimynais. Japonijos vyriausybė teigia, kad dėl reparacijos yra sutarta, taip pat įsteigti fondai aukoms remti, tačiau į šiuos pareiškimus reaguojama nevienareikšmiškai, vis garsiau reikalaujama aiškesnio ir nuoširdesnio atsiprašymo. Pietų Korėjoje tęsiasi teismo procesai.

Kai kurie yra linkę neigti Japonijos vyriausybės dalyvavimą šiame procese, teigdami, kad tos moterys buvo savo noru atvykusio prostitutės.

Pastaruoju metu pašliję Japonijos ir Pietų Korėjos santykiai turėjo neigiamos įtakos prekybai ir turizmui bei sukėlė kitų diskusijų, pavyzdžiui, dėl statulos, vaizduojančios „paguodos moterį“, demonstravimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi