Pasaulyje

2020.01.10 12:59

Tūkstančius kupranugarių dėl sausros australai iššaudys skraidydami sraigtasparniais

LRT.lt 2020.01.10 12:59

Pietų Australija išgyvena tragiškas svilinančio karščio pasekmes – tūkstančiai kupranugarių bus nušauti šaulio iš sraigtasparnių dėl vandens krizės, rašo BBC.

Toks sprendimas priimtas sulaukus skundų, kad ištroškę gyvūnai, ieškodami vandens, kelia pavojų vietinių gyventojų saugumui ir eikvoja gyvybiškai svarbaus vandens išteklius, kurių šiuo metu šalį niokojant gaisrams ir taip trūksta.

„Jie klaidžioja gatvėmis ieškodami vandens. Mes nerimaujame dėl mažų vaikų saugumo“, – sako vietinė gyventoja Marita Baker, gyvenanti Kanypi bendruomenėje.

Taip pat planuojama paskersti ir kai kuriuos laukinius arklius.

Šią nemalonią užduotį pavesta atlikti Australijos aplinkos departamento atstovams. CNN skelbia, kad planuojama išnaikinti apie 10 tūkst. kupranugarių.

Skerdimas bus vykdomas Anangu Pitjantjatjara Yankunytjatjara (APY) – retai apgyvendintoje Pietų Australijos dalyje, kurioje gyvena daugybė čiabuvių grupių.

Kupranugariai nėra nacionaliniai Australijos gyvūnai. Juos 19 a. atsivežė naujakuriai iš Didžiosios Britanijos, Indijos, Afganistano ir Vidurio Rytų.

LRT.lt primena, kad Australiją niokojant gaisrams, pasirodo vis daugiau istorijų apie sunaikintą turtą ar nuniokotus laukinės gamtos plotus.

Katastrofos mastą sunku suvokti. Miškų gaisruose jau išdegė apie 50 tūkst. km2 plotas. Gaisruose žuvo 24 žmonės, buvo sunaikinta 2 tūkst. gyvenamųjų namų. Vien tik Naujajame Pietų Velse gaisrai pražudė beveik 500 mln. paukščių, roplių ir žinduolių, skelbia News.com.au.