Pasaulyje

2020.01.10 10:49

Gaisrų nualintam miesteliui Australijos karinis jūrų laivynas gabena alaus

BNS 2020.01.10 10:49

Australijos karinis laivynas, kuriam pavesta gelbėti dėl krūmynų gaisrų pietrytinėje pakrantėje įstrigusius gyventojus, penktadienį gavo naują užduotį – pristatyti alaus į vieno miestelio barą, kur atsargos jau beveik visiškai išseko.

Daugiau kaip tūkstantis žmonių jau buvo evakuota iš Malakutos miestelio. Kariškiai skyrė desantinį laivą šeimoms, kurios ten yra įstrigusios nuo Naujųjų metų išvakarių, paimti.

Tačiau po kelių reisų, kiek sumažėjus tiesioginiam pavojui, karinis jūrų laivynas dabar atgabens reikalingų atsargų, įskaitant ištroškusių gyventojų labai laukiamą alaus skardinių krovinį, naujienų agentūrai AFP patvirtino Gynybos departamento atstovas.

„Alus bereikalingai neužima vietos [laive] „HMAS Choules“; būtiniausios atsargos nebuvo iškrautos, kad tilptų alus“, – pridūrė atstovas.

Alaus darykla „Carlton and United Breweries“ penktadienį paskelbė, jog atvežė šio gėrimo į karinio jūrų laivyno bazę „Cerberus“ netoli Melburno, kad jis būtų pristatytas į „Mallacoota Hotel“.

Krovinį miesteliui, kuriame normaliomis sąlygomis gyvena maždaug 1 tūkst. žmonių, sudaro 20 statinaičių ir keturi prekių padėklai alaus ir sidro.

„Baras be alaus yra pakankamai blogai ir geriausiais laikais“, – sakė „Carlton and United Breweries“ vadovas Peteris Filipovicas.

„Po to, ką išgyveno Malakutos gyventojai ir ugniagesiai, mažiausia, ką galime padaryti, tai pasirūpinti, kad jie galėtų pasimėgauti skardine alaus“, – sakė jis.

„Nežinome, ar karinis jūrų laivynas kada nors anksčiau yra gabenęs alaus civiliams, bet šie gaisrai yra ypatinga katastrofa“, – sakė P. Filipovicas.

„HMAS Choules“ į Malakutą su alumi turi grįžti vėliau penktadienį, nurodė Gynybos departamentas.