Pasaulyje

2020.01.10 09:44

Vokietija nuteisė rusą, kuris eksportavo karines technologijas į Rusiją

ELTA 2020.01.10 09:44

Hamburgo miesto teismas nuteisė Rusijos pilietį už tai, kad šis neteisėtai eksportavo draudžiamas karines technologijas į Rusiją, praneša „Deutsche Welle“.

Hamburgo aukštesnysis regioninis teismas nuteisė kaltinamąjį Vladimirą D. septyneriems metams nelaisvės.

Vyras buvo kaltinamas pažeidęs Europos Sąjungos sankcijas Rusijai. Jis esą pardavė įrangos už milijonus eurų „kariniams subjektams Rusijoje“.

Anksčiau vokiečių prokurorai tvirtino, kad įranga yra „ypač naudinga karinių raketų technologijų srityje“.

Kaltinamasis, kurio amžius neatskleidžiamas, buvo sulaikytas 2018 m. gruodį pietvakarinėje Badeno-Viurtembergo federalinėje žemėje, kur jis ir gyveno.

Prokurorų teigimu, vyras pirkėjams Rusijoje 2014–2018 m. pardavė karinės paskirties įrangos už 1,83 mln. eurų.

Tarp parduotų prekių – du izostatiniai presai, kurie naudojami aeronautikoje ir kosmoso technologijų srityje. Šie presai gali būti naudojami kariniams tikslams, todėl ES yra uždraudusi juos eksportuoti į Rusiją.

Ši įranga leidžia metalų lydynius apdoroti aukštos temperatūros ir aukšto slėgio aplinkoje, taip sukuriant itin tvirtas dalis. Ši technologija yra naudojama orlaivių ir raketų variklių gamyboje.

Vladimiras D. taip pat yra kaltinamas „kariniam pirkėjui“ pristatęs neatskleidžiamą kiekį dekaborano – chamikalo, randamo raketiniame kure ir sprogmenyse.

Kad apeitų eksporto draudimus, prokurorų teigimu, kaltinamasis padirbinėjo dokumentus ir nurodydavo fiktyvius prekių pirkėjus.